merkezi yerde oturmak vs işyerine yakın oturmak

1 yildir merkezi yerde oturuyorum.
sosyal hayat için lokasyon: 10 üzerinden 8
ev durumu: 10 üzerinden 5

şimdi işyerine yakın bi yere taşınmak istiyorum
sosyal hayat için lokasyon: 10 üzerinden 3
ama iş çıkışı gezip metroyla geri dönebilirim.
ev durumu : 10 üzerinden 8

herkes ne güzel muhit salak mısın orayi bırakıyosun diyor.

siz ne dersiniz? bence İstanbul gibi bi yerde ise yakın ev büyük nimet.

Kesinlikle.

Sosyal hayat için lokasyon İstanbul'da önemini yitirdi bence.
Ev - iş arası 12 dk sürünce hayat kaliten inanılmaz yükseliyor.
  • cakabo  (26.10.17 14:50:42)
bizim millet biraz gösteris ve havayi sever.

ise yakin ev sizin haftada 4-5 gün isine göre 5-6 gün her gün cekeceginiz yolu kisaltir.

hayat kaliteniz artar.

ise yakin ev candir.
  • kurnaz  (26.10.17 14:50:57)
Asla derdim. Eğer evlenmeyecekseniz, yerleşik bir düzen arzulamıyorsanız ve işinize de aşık değilseniz çok zorlanırsınız. Ben zorlandım ve ne pahasına olursa olsun merkezde yaşıyorum.

  • monogram  (26.10.17 14:50:59)
bence işin eve yakınlığı her durumda iyidir. dışarı çıkmaya her zaman enerjiniz olur ama uzak bir iş yerine gitmeye motivasyonunuz her zaman olmayabilir.

  • dedimmidemedimmi  (26.10.17 14:51:18)
en önemli kriter : evli bekar ? ve çocuk ?

Bu parametreler çok ciddi etkiler vereceğin kararı.
  • josefen  (26.10.17 14:51:26)
bekarim evlenmeyi düşünmüyorum. öyle çok gece Hayatı olan biri değilim. cuma cumartesi falan çıkarim.

  • buenosdias  (26.10.17 14:54:27)
çoluk çocuk için merkezi lokasyon.

  • lazpalle  (26.10.17 15:00:36)
bence taşınma. pişman olursun. eğer evli değilsen merkezi yer iyi. ama evlenince işe yakın yer iyidir. bekar adam her zaman merkezi yere yakın olmalı.

  • sizofren06  (26.10.17 15:28:43)
akşam işten çıkıp gezmeye gitsen, sonra eve dönmeyi kafanda büyütmezsin evin merkezi yerde olsa.

ama ev de iş de merkezden uzak olunca hafta sonu bile çıkasın gelmeyebilir.

o yüzden bırak uzak kalsın diyorum. işi eve yakınlaştırmaya çalış derim ben. ben yaptım, mükemmel oluyor :D
  • pokerface  (26.10.17 15:54:42)
işe yakın ev her zaman 2-0 öndedir.
sonraki parametrelere göre ev seçilir(evin durumu, kirası, ulaşım vs vs vs)

  • basond  (26.10.17 16:16:17)
aynı şey değil ama ankara'da okula yakın yerde ev tuttum. okul dağ başında, haliyle ev de dağ başında. şimdilik çok memnunum. yürüyerek 15-20 dakikada sınıftayım. trafik yok bi şey yok, kafam rahat. gördüğüm insanların çoğu öğrenci. sosyal hayat diyosan arkadaşlarının da çoğu zaten bu çevrede, bar yok ama ev var, kafeler var vs. yine bi şekilde idare ediyosun. ben şu an merkezde olmayı asla istemezdim mesela. hem kiralar yüksek, hem her gün nerdeyse iki saat yol. çekilecek dert değil.

tabii ben seneye burada olmayacağım için rahatım biraz, yoksa 4 sene burada çalışacak olsam 4 sene dağ başında yaşamak ister miydim işe yakın diye, ondan emin değilim.
  • der meister  (26.10.17 16:44:22)