[]

Faizi değil oranını hesaplamak

İçin ne yapıyoruz? Gugılda bulamadım ve kredi dökümünde faiz oranı yazmıyor.
 
yazıyordur, doğru yerlere bakamıyor olabilir misiniz?


  • captainobvious  (25.10.17 11:16:19) 
Olabilirim tabii ama sonuç olarak bulamıyorum. Her baktığım formülde %bilmem ne faiz oranı diyor.


  • eksi sozlugun tatli insani  (25.10.17 11:40:16) 
ben sorunuzu hiç anlamadım. Siz tam olarak neyi merak ediyorsunuz?


  • nedendir bilinmez  (25.10.17 13:27:16) 
@nedendir bilinmez şöyleki;

Atıyorum 1500 tl anapara 500 tl faiz ve 30 tl de vergi ödemesi olan kredinin %kaç faiz oranıyla kullanıldığını nasıl buluruz?
  • eksi sozlugun tatli insani  (25.10.17 23:11:03) 
(500-30)/1500 yıllık faiz oranını verir eğer faiz yıllıksa.


  • noluyo yaa  (25.10.17 23:45:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.