Spotlight'da Türk Lirası Çevirmek

Mac OS’da spotlight’da döviz çevirici’de türk lirasını nasıl ayarlayabilirim? Hayli pratik bir şey olduğu için hoşuma gitti. Ama dolar’dan euro’ya, euro’dan dolar’a çeviriyor ben herhangi bir para biriminden tl’ye ya da tl’den onlara çevirsin istiyorum.

Bölgesel ayarlarım Türkiye ve para birimi olarak da Türk Lirası seçili ama gene bildiğini okuyor.

Yahoo mu salak Apple mı salak emin değilim. Orası datayı Yahoo'dan aldığını iddia ediyor, Yahoo'da sonuçta Türk Lirası çeviri yapabiliyorsun ama nedense Spotlight bunu bilemiyor. (Hesap makinesinin içinde de çevirici var ama o da beceremiyor.) Spotlight kadar pratik değil ama Dashboard'a widget ekleyebilirsin. Şurda bir tane var: www.apple.com tam yeri de şu: i.hizliresim.com

  • 10032007  (24.10.17 19:07:40)
evet bu işin bu kadar mantıksız olduğu konusunda yalnız değilmişim cmd+space ile baya kolay olacaktı ama bi de bunu deniym teşekkürler :)

  • cari kacik  (24.10.17 20:03:44)
Ben de 10032007'un onerdigi widget'i kullaniyorum ama zaten surekli Chrome acik oldugu icin adres satirina mesela "1000 usd in try" yazmak daha kolay geliyor.

  • crown  (24.10.17 20:52:41)
Duyuru hakkinda hic bir fikrim yok ama duyuru numarasini cok sevdim :)

  • bartman  (24.10.17 21:32:50)
@bartman: ahahah super detay :)

  • cari kacik  (25.10.17 15:30:36)