Lavaboda Asit Yanığı

Mutfak lavabosuna bir parça lavabo açıcı asit döktüm. Peşinden su dokmeyince iceride kaynayip aniden disari tasti ve taştığı yerde bir parça yanık lekesi olustu. Bu lekeyi ne ile çıkarabilirim.

Cif. Olmadı çamaşır suyu.

  • himmet dayi  (24.10.17 12:39:41)
geçmiş olsun, bu şekilde duşakabinimin kaplamasını mahvetmiştim, umarım siz düzeltebilirsiniz ama zor görünüyor

  • nevrochaotica  (24.10.17 12:40:06)
Cif, mr muscle, camasir suyu ve paslanmaz celik spreyi denedim pek ise yaramadilar

  • tum haklari saklidir  (24.10.17 12:43:50)
@nevrochaotica sana da geçmiş olsun

  • tum haklari saklidir  (24.10.17 12:45:18)
hani yahu yanık lekesi ben göremiyorum? ama şöyle düşündüm, neticede o yüzey metal, şu bulaşık telleriyle iyice ovalarsanız aşınıp lekesini atabilir.

  • captainobvious  (24.10.17 12:46:11)
geçmez o. bizde de oldu.

  • qobel  (24.10.17 12:48:58)
captainobvious fotoda pek çıkmadı, ışık filan sıkıntılıydı aceleyle cektim 20 dakikadan fazla ovaladim cikmadi.

Paslanmaz bakim pastasi var, bir ihtimal o işe yarayabilir ama biraz pahali haftaya geçer elime en erken. Baska deneyeniniz var mi. Çözüm bulan vs?
  • tum haklari saklidir  (24.10.17 12:49:17)
yanik ben de gormuyorum ama bu yuzeye surebileceginiz dis macunu ve ketcap olabilir, sirkeyle ovalamak olabilir. pastayi oto tamirciden bir fis rica edin versin. bu is icin koca kutu alinmaz. gumus parlatan tarifler deneyin bence. limon ve karbonat belki.

  • jimicik  (24.10.17 12:55:10)
şunu dener misiniz, deliği kapatın, cola dökün ve alüminyum folyoyu buruşturup onunla ovalayın.

  • kisa  (24.10.17 15:21:51)
metalin üstünde bir kaplama var. sen asitle o kaplamayı aşındırdığın için temizlik malzemeleri ile geri getirme imkanın yok.

  • orpheus  (24.10.17 21:27:58)
Before: i.hizliresim.com

After: i.hizliresim.com

Biraz maliyetli ama sonuçlar cok başarılı (bi sıkımlık ödünç aldim ben)

shop.wurth.com.tr
  • tum haklari saklidir  (02.11.17 16:30:07)