akademik kariyer vs. özel sektör

selamlar.

yas 31. özel sektör tecrübesi yaklasik 4 yil. alan insaat müh. yer yurtdisi.

onlarca faktör var biliyorum ama doktora yapmak icin cok mu gec kaldim? insaat alaninda doktora yapanlar da bi ses verse cok sevinirim.

tesekkür ederim.

Geç değil. İnşaat alanında değil ama başka alanlarda 40 yaşının üstünde doktora yapıp akademik kariyere dönenler var.

  • aychovsky  (24.10.17 00:59:17)
asistanlık almak zor. yani eğitm süresince belli sürede kendinizi idare etmeniz gerekecek.

  • kveldulv  (24.10.17 01:46:06)
gel türkiyeye al sat yap doktora paran çıkar birikmiş paran varsa -)

  • kveldulv  (24.10.17 01:46:46)
Doktora ve yuksek lisans derslerinde 40 yaslarda bile insanlar oluyor.

  • Traveller  (24.10.17 12:50:38)
sabır + maddi destek varsa akademik kariyer düşünün derim. kişisel düşüncem, 4 yıl tecrübeniz de hazır varken maddi anlamda özel sektör daha tatmin edici olacaktır.

  • biz de yeni kalkmistik  (24.10.17 13:06:45)
doktora 50 yasinda da yapilir da bence akademiden devam edilmeyecekse vakit kaybi. ozel sektorde pek bir boka yaradigi yok, hatta dezavantaji bile oluyor benim gordugum kadariyla.

  • cooperr  (04.01.18 23:01:10)