okul ortalaması

merak ettiğim bir hadise var. şöyle ki; misal, okulunu 8 dönemde(yani 4 yılda) bütün derslerini BB ile geçip bitiren birisinin okul ortalaması sallıyorum 2,75. peki okulunu 10 dönemde (+1) aynı notlarla (BB) ile bitiren birisinin okul ortalaması yine 2,75 mi olur yoksa dönem farkının ortalamaya etkisi var mıdır? bu işler nasıl yürüyor?

aynı olur.

  • tepedeki psychedelic adam  (02.02.10 01:25:55)
Aynı olur. İki koşulda da aynı dersleri aldığını varsayıyorum. Bir dersi iki kez alsan bile ikinci kez aldıktan sonra ilk aldığında getirdiği not anlamsızlaşır. En son aldığı zaman ne getirdiyse odur.

İki koşulda da ortalama aynı olur dedik, ama ikinci örnekte yenilen naneler transkript'te ortaya çıkar. Ne zaman ne aldığınız, kaç kere aldığınız vb. bu belgede gözükür.
  • lingo  (02.02.10 02:14:44 ~ 02:15:11)
Topladığınız puanlar verdiğiniz krediye bölündüğü için bir şey fark etmez. Ama doğru demişler, boşverin siz ortalamayı, bitirmeye bakın. Ortalamayı da sallamayın, 2.75 değil tam olarak 3 olur.

  • paranormal  (02.02.10 08:54:59)