1.5 lt işedim normal mi?

Troll değilim son zamanlarda sabahları inanılmaz dolu bir sidik torbasıyla uyanıyorım. Bu sabah ne kadar dolduğumu merak ettiğim için litre ölçülü kaba işedim ve 1.5 lt çıktı.

Normalde çok fazla çay ve sıvı tüketiyorum.

Benim böbreklerim de bir sorun falan mı var? Doktora gideyim mi?

Mesanenin o kadar kapasitesi yok inkansız.

  • hernezıkkımsa  (22.10.17 06:44:51)
Gün içinde zaten sık sık tuvalete gidiyorum. Bu bahsettiğim sabah kalktığımda tek seferde yaptığım tuvalet.

  • pasaklıpepee  (22.10.17 11:01:25)
biyolojik olarak mümkün değil.
mesanenin ortalama 500-600ml kapasitesi var.

  • d e j i n  (22.10.17 15:08:50)
vücudundan o kadar sıvı çıkıyorsa, yakın miktarda bir sıvı da giriyor demektir. bu kadar fazla sıvı tüketmenin sebebi yüksek şeker olabilir. aşırı sıvı tüketmek(özellikle su) ve dolayısıyla çok tuvalete çıkmak şeker hastalığının ilk belirtisidir. kendimden biliyorum.

mesane dediğiniz genişleyebilen bir şey. 1.5 litre gerçekten çok fazla ama ben şeker hastası teşhisi aldığımda 1 litreyi geçmişti.
  • wildkiller  (22.10.17 18:57:53)
diabetes insipitus diye bir hastalik var. bir bakın.

  • yuvarlanantencereninkapagi  (22.10.17 22:16:45)