Sanal gerçeklik teknolojisi

Merhaba vr teknolojisi sizce yıllar sonra hangi sektörlerde kullanılıyor olabilir? Nasa yıllardır astronotları eğitmekte kullanıyormuş mesela. Bu ilerde oyunlar dışında başka alanlarda da kullanılır mı sizce?

eğitim sektöründe zaten yıllardır kullanılıyor. iş güvenliği sağlığı alanında...
hatta bizim şirket bu şekilde verdi eğitimi.
bir de malum bir kullanım alanı var tabi, thaim edeceğin üzere.
  • benaslindayohum  (22.10.17 00:57:51)
Kullanılmayacağı sektör olabilir mi, belki onu düşünmek lazımdır.

Olabileceklerden bazıları:

- Eğitim
- Tüm iş teknolojileri (Toplantılar vb)
- Sağlık(Ayakta tedavi gerektiren muayeneler vb)
- Tasarım
- Sahne Sanatları
- Müzik
- Turizm (Gezi turları vb.)
- Müzeler vb.
  • hana bi  (22.10.17 00:59:03 ~ 01:01:43)
Gerçeğini yapmaya halihazırda imkanımız mevcut olmayan/gerçeğini yapmasinin çok pahalı olduğu şeylerin gerçeğini yapıyormuş hissine yakın yapmaksa sanal gerçeklik.mesela seks makinesi olarak karşımıza çıkabilir. İnşaat olarak karşımıza çıkabilir. Oyun sektörü zaten var. Evde yanlızlık çekenlere yönelik zimbirtilar icat edilebilir.

  • scorpion37  (22.10.17 01:03:48)
Bence bir bekleyip görmek lazım, google glass, xbox kinect de ilk çıktıklarında neler neler vadediyorlardı.

Bu VR'da en önemli sorun bence yürüme ve hareket etme olayının olmayışı, o yüzden bir türlü oyunlara entegre olamıyor.
  • gezegen olan pluton  (22.10.17 01:25:17)
pazarlama.

  • dafaisss  (22.10.17 02:13:46)