kolay çevrilecek İngilizce makale

kolay cevrilebilecek, basit ve kısa tıbbi İngilizce makale arıyorum. ingilizcem rezalet, dahiliye stajı alırken sacma sapan bir seçmeli medikal İngilizce dersi çıktı. sınavıma iki hafta var ve bunu yapmak zorundayim. çevrilmiş hali de olan bir makale de tavsiye edebilirsiniz. ya da beni bu anlamda yönlendirebilirsiniz; makaleyi şuradan bul, şöyle cevir, şuradan şuna bak vs.

makale iç hastalıklariyla alakalı bir şey olursa güzel olur. teşekkürler <3

www.ncbi.nlm.nih.gov

Bu abstract tabii de pubmed'e erişimi olan birini bulabilirsin sanırım tamamını görüntülemek için. Bu arada makale doğru, işe yarıyor.

Ayrıca ders hiç de saçma sapan değil bana kalırsa. Bunları okuyamayan bir doktorun kendini ne kadar geliştirebileceği muamma.
  • i was made for you  (21.10.17 01:47:16 ~ 01:51:00)
ders zaten saçma sapan değil, şu an olması saçma sapan

  • yuvarlanantencereninkapagi  (21.10.17 01:53:22)
Soruyu görünce aklıma geçen seferki B12 hadisesi geldi, aramaya ordan başladım ben de.

Burda tip-2 diyabet hastalarında metformin kullanımına bağlı B12 vitamin eksikliğinde görülen artış üzerine bir cross-sectional çalışma yapılmış: www.ncbi.nlm.nih.gov

Burda da nadir görülen bir vaka örneği olarak genç yetişkin bir bireyde B12 vitamin eksikliğine bağlı nöropatiye dair bir case report (vaka sunumu) yapılmış: www.ncbi.nlm.nih.gov

Görece kısa denecek metinler. Aradığınız şey ile bunlar ne kadar uyuşur emin değilim ama şunu söyleyebilirim, eğer makale derken sadece herhangi bir bilimsel yayın kastesildi ise ararken sizin de "case report"lara bakmanızı öneririm.
  • olanlaolunmaz  (21.10.17 02:40:34 ~ 02:47:26)