Araba bulamıyorum

İlk defa araba alacağız dolayısıyla anlamıyoruz ve biliyorsunuz ki kime danışsanız farklı öncelikler oluyor.

Bir araba buluyoruz, km düşük ama degişen oluyor; birisinde araç temiz oluyor ancak yakıtı, vergisi yüksek oluyor... karar veremiyoruz.

Çok uzadı bu süreç, bir yıldır araba arıyoruz. Alıp geçelim mi, aklımızda bir kriter belirleyip bekleyelim mi, tanıdıktan mı arayalım?

tanıdıktan almayın sakın galeriden de almayın yabancıdan da almayın

ne kadarlık bişey bakıyorsunuz? Araca ekpertiz yaptırın lokal boyalar basit değişenlerden sıkıntı çıkmaz es geçebilirsiniz ama şaselerde yamukluk tamir fala varsa uzak durun denebilir.
  • basond  (20.10.17 20:39:59)
35 bin kadar.

  • ismayil  (20.10.17 20:45:23)
ilk alınan arabada genelde öyle oluyor. ama siz biraz abartmışsınız, 1 yıl nedir.

aracı sahibinden alın, eğer kazıklanmak istemiyorsanız yapacağınız tek şey 50k kilometreyi geçmemiş araç almak. en fazla 3 yaşında. aksi taktirde her türlü kazıklanacaksınız.
  • benyamo  (20.10.17 20:46:24)
Adam 35 bin diyor, 50k kilometreyi geçmemiş en fazla 3 yaşında diyor diğeri. Senin araba fiyatlarından haberin yok sanırım. Arkadaş daha geçenlerde 2009 model 100k kilometre fiestayı 35e aldı. 2. el fiyatları acayip yükseldi.

O paraya fiesta, corsa, i20 önerebilirim. Km'si düşük aramayın o paraya bulmanız zor.
  • felatunbey  (20.10.17 21:15:26)
45e fiesta 2014 dizel vereyim.

  • shenergy  (20.10.17 22:33:15)
mercedes alın geçin

  • Delay Fuze  (20.10.17 22:45:49)
Hocam hem 35.000 tl bütçen var hem de düşük km, temiz ve vergisi düşük arıyorsun böyle bir dünya yok.

  • komando kani var bende  (20.10.17 22:46:27 ~ 22:46:42)
bence kendi önceliklerinizi belirleyin, ne kadar kullanacaksınız, kim genelde kullanacak, nerede kullanacaksınız, kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz; bu soruların cevaplarına göre seçim oluşur bence;

örnek: büyük şehirde, her gün kullanacaksanız otomatik vites şart bir kere; buna bağlı az yakması ve az sorunlu olması lazım, 5-6 yıl kullanırım diyorsanız başka 1-2 yıl kullanır satarım diyorsanız daha piyasası olan modeller olmalı;

kısaca vereceğiniz cevaplar sizin önceliklerinizi belirler bu da seçimi daraltır.
  • gezegen olan pluton  (20.10.17 22:54:19 ~ 22:55:05)
Maalesef o bütçeniz düşük.

güveneceğiniz bir tanıdıktan almaktan başka seçenek yok bu durumda.
  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (20.10.17 23:16:08)
O paraya fiesta i20 falan alamazsin. Yipranmisini alirsin alsan alsan. 35bin butce demis, 3 yasinda araba bak falan demisler bir de.

Soruya cevap: Tek cumleyle ozetleyeyim; o paraya araba yok. Bu paraya araba alirsin ama hicbir sikintisi olmayan bir araba bakman icin o butceyi arttirman lazim. Bu paraya yok.
O paraya alacagin arabanin sikintisi olmak zorunda. Bu sikinti degiseni olmasi olabilir, cok yakan ya da parcasi cok pahali piyasasi olmayan tutulmayan bir model olmasi olabilir, km'si yuksek olmasi olabilir, bunlardan biri ya da birkaci olabilir. O paraya araba yok. Yani sorunsuz araba yok. Birkac yil daha beklersiniz bu gidisle.

Degisensiz araba bakmayin bosuna bana sorarsaniz, o paraya degiseniz araba bulamazsiniz. O fiyata degiseni olmayan arabanin ya km'si cok yuksek falandir ya da hic tutulmayan bir modeldir ve piyasasi dusuktur. Bir model tutulmuyorsa da sahibini uzen bir modeldir buyuk ihtimalle.

Sizin araba secerken onceliklerinize ve ihtiyaclariniza odaklanmaktan cok butceden yola cikmaniz lazim zaten. O butceyle cok bir seceneginiz yok. Ben olsam butcem dusukse onceligim tutulan bir model olmasi olurdu. Alirim kullanirim baktim uymadi satarim. Elden cikarmakta zorlanmayacaginiz modellere bakin ve harika bir araba alamayacaginizi bilin.
  • stavro  (20.10.17 23:30:35)
mazda 3 elbette. mazda...

  • ssiradanbirigibi  (20.10.17 23:34:51)
40.000 lira veririm dersen; vergisi az, yakıtı az-orta, değişensiz, boyasız, 70.000 km altı, manuel boş clio alabilirsin
git: www.sahibinden.com

  • angina pektoris  (20.10.17 23:40:46 ~ 23:45:37)
renault symbol olabilir.

  • gizli bir gorev icin buradayim  (21.10.17 00:02:38)