rte neden belediye başkanlarının istifasını istiyor/istedi?

gündemden uzak kaldım. google'lamak da istemiyorum.

nedir bu son gelişmeler? neden rte belediye başkanlarının istifasını istiyor. konu nedir?

referandumda büyük şehirlerde destek azaldı akp'ye.
kötü durumu başkanların üstlerine yıkıp biz değiştik, yenilendik imajı vermek.
yeni gelenlerlerin daha hırslı ve itaatkar olacağı da cabası.

gibime geliyor.
  • herhaltibiliyoring  (20.10.17 14:09:11 ~ 14:10:27)
Kısaca yenilenme diyebiliriz.
Adam dediğini yapıyor abi. Suriye dahil inlere de girildi, tek bir sözle teog da kalktı. Sırada bu var.
Muhalefet bence liderlik ve muktedir olma konusunda ders almalı cumhurbaşkanımızdan. çünkü siyaset adına hiç bir etkileri yok. Ha toplama işlemindeki 0, ha bu muhalefet ikisi de aynı. Bu arada muhalefet, şimdi de bunu fırsat bilip istifası istenen kişileri savunursa hiç şaşırmam.
  • 1adam  (20.10.17 14:58:09)
Gülen ile arası bozulunca kendinden yana olmayanları terörist ilan etmesi sebebiyle olabilir. Topbaş ve Gökçek kendisinden olsa böyle zorlamazdı güvenemiyor eski dostundan yana mı kendisinden yana mı emin olamıyor zaten ülkenin en büyük ana damarları istanbul ve ankara ve zaten kendisine oy çıkmayacağı belli. Oyuna gelmemek için mecburen içi rahat olsun diye çocuk oyuncağı gibi oynuyorlar işte

  • ssyumusakg  (20.10.17 15:38:12)
tabii ki sebebi kılışdarın etkisizliği. kılışdar etkisiz olmasa erdoğan gökçek'i başbakan yapacaktı ama kılışdar yüzünden suriye'ye girdik; doğal yani doların bu kadar yükselmesi.

  • Bruce  (20.10.17 15:43:49)
belki de referandum günü performanslarını beğenmemiştir.

  • chavezding  (20.10.17 15:45:18)