[]

Devlet Ağız ve Diş Sağlığı Hastaneleri Hk.

dolguyu 10 dkda

kanal tedavisini 20 dakikada yapıyorlar. nasıl oluyor bu sevgili diş hekimleri?


 
lambur lumbur yapıyorlar, hata yapma oranı yüksek oluyor ve ortaya pek kaliteli bir iş çıkmıyor.


  • dedimmidemedimmi  (20.10.17 12:25:29) 
bana hiç öyle denk gelmedi ama öyle yapanların bir halta yaramayacağı aşikar.


  • tosunpasa  (20.10.17 12:44:59) 
özelde ne kadar sürüyor? ben de devlete gideyim diyordum. gitmeyim mi o zaman?


  • tute  (20.10.17 13:12:00) 
Bir devlet hastanesinde yakın zamanda iki dolgu bir de kanal tedavisi yaptırdım. Sanırım dolgular 15'er kanal da 25 dakika kadar sürmüştür. Röntgene gidip gelmek dışında tabii. Bir de birinde uyuşma süresi yeterli olmadığı için beni dışarı çıkarıp o arada baska bir hastanın dolgusunu yaptı. Yeterince uyuştuğunu hissedince devam etti. O biraz uzun sürmüştü. Doktordan yana hiçbir şikayetim yok.

Diyeceğim, devlet hastanesi veya özel hastane olarak aramaktan ziyade hekimin ilgili olup olmadığına bakarsanız daha sağlıklı olacaktır. Geçmiş olsun.

Yanlış/eksik bilgilendirme olmaması adına ilave: bahsettiğim süreler tek bir diş için geçen zaman ancak tedavi birkaç güne yayılarak yapıldı. Yani dişlerin konumuna ve tedavi planına göre bir günde birkaç diş tedavi edilebilir veya birkaç güne/randevuya yayılması gerekebilir. En doğru plan hekiminizle görüştükten sonra yapılacaktır. Bu sadece kişisel bir tecrübe.
  • olanlaolunmaz  (20.10.17 14:02:47 ~ 15:31:54) 
Çürük ufaksa dolgu 10 dk içinde yapılır da 20 dk içinde yapılan kanal mümkün değildir. Tek seansta bitme ihtimali yoktur, bitiyorsa birçok adım atlanmıştır.

Yüzde 90 vaka da tek seansta bitmelidir, seanslara ayırmak güncel yaklaşımda çok nadirdir. Antibiyotik kullanmaksa şişlik, ateş gibi bulgular olmadıkça kesinlikle kontrendikedir. Birden çok seans yapan ve a.b recete eden hekim ya gunceli takip etmiyordur ya xaman kazanmak istiyordur. O yuzde onluk endikasyonda da yapmasini gerekeni yapmistir.

Bimer’e gelen sikayetlerin basini dis hastanelerinden gelen sikayetler cekmektedir ve bu tesaduf degildir.
  • Corrigan prefers beer  (20.10.17 17:16:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.