atatürk için pop/rock/caz/türkü vb şarkı yapılmaması?

var da kimsenin haberi mi yok? mandela'ya yapılan bi caz şarkısını dinlerken aklıma geldi. niye kimse böyle besteler müzikler yapmıyor?

not: soru siyasetten bağımsız.

selda bağcan - sarı saçlım mavi gözlüm.

  • onemoremile  (19.10.17 11:14:18)
Şu yazıyı anımsattı bana sorunuz, en bilinen ve ilk aklıma gelen örnek olarak dursun burda bu ben de takip edeyim soruyu: eksisozluk.com

Giz Sahnesi isimli bir grubun bir Zafer Bayramı'nda yayınladığı bir şarkı vardı, modern bir örnek arıyorsanız bu olabilir: youtu.be

İlkokulda törenlerde söylenen birkaç şarkı da geliyor aklıma ama yetişkin beğenisine hitap etmiyor pek. Bir de bizde Atatürk'ün müzikle anılması "Atatürk'ün sevdiği şarkılar" şeklinde oluyor genelde. Onun için yazılmadı ise de dinlendiğinde akla onu getiren, onla özdeşleşen şarkılar bu boşluğu hissedilmez kılıyor belki de.
  • olanlaolunmaz  (19.10.17 11:14:25 ~ 11:21:38)
Atatürk'e (ya da diğer siyasi liderlere) pop rock falan gitmez, dediğin gibi caz olur, ona da Türkiye'de caz bestecisi mi var diye cevap verebilirim (illa vardır da kayda değer diyorum).

  • i was made for you  (19.10.17 11:38:48)
Çelik'in eski albümlerinde bol bol bulabilirsiniz.

  • hana bi  (19.10.17 15:19:10)