Askerlik Tecili

Selam arkadaslar yuksek lisans yapiyorum ama tecilimi gazi universitesi yapana kadar tecilim bitecek. Ben de kendim askerlik subeye gidip tecil yaptirayim dedim. Ne gibi belgeler goturmeliyim?

yüksek lisans yaptığın takdirde yenilenmesi gerekirdi, uzattın mı ? ve yüksek lisanstan dolayı uzatma işlemi yapacaksan da okulun askerlik şubesine bildiri yapması gerek, elden tecillerde sadece diploma ile yapılıyor diye biliyorum.

  • kaosu  (18.10.17 23:49:18)
Okula dilekce verdim de burokrasiden dolayi 10 15 gun surer dediler. Yuksek lisanslara otomatik tecil yapmiyormus gazi universitesi. Ogrenci belgesi ve c2 belgesi ile askerlik subeden yapiliyomus sanirim.

  • Take it away honey  (19.10.17 00:40:37)
yuksek lisansa kaydoldugumda kritik bir tarihti, 4 subatta kaydoldum, 6'sinda son tecilim bitiyordu yanlis hatirlamiyorsam. sordugumda onemli olanin belgelerin ne zaman gonderildigi degil kayit oldugun tarih demislerdi bana hem askerlik subesinden hem de okuldan.

herhangi bir sikinti da olmamisti ama yine de bir sormak lazim askerlik subesine.
  • buzzlightyear  (19.10.17 12:29:01)