1 milyon dolar

ya şimdi birçok zengin var. hepsinin tonla parası var. acun'un, futbolcuların, messi'nin, bill gates'in, ali koç'un, cem yılmaz'ın sayamayacakları kadar çok paraları var. dünya'da kim bilir kaç trilyon dolar para var. bunlardan 1 milyonu benim cebimde olsa fena mı olur? :( bill gates çıksa 1 milyoncuk atsa hayatım kurtulur ama ona koymaz. koskoca bill gates. koyar mı? koymaaaz. tüm çalışma motivasyonumu kırıyor bu. bakın çok değil. 1 milyoncuk. messi'yi çaktırmadan dolandırsan 1 milyon dolarlık adam farkına bile varmaz.

Tamam.

  • himmet dayi  (18.10.17 14:57:29)
Tamam.

  • baldur2  (18.10.17 15:01:51)
ne vericem lan fakir.

  • denklemci  (18.10.17 15:01:54)
yaa moralinizi bozmuyor mu bu durum? mesela birçok zengin için 1 milyon dolar bahşiş parası. atsa 3-5 biz de nasiplensek. ne bileyim x şirketinin ceo'su bu yıl 1 milyon dolar az kazansın onu da bana versin. hiç etkisini hissetmez bile ama benim hayatım değişir.

  • black mamba  (18.10.17 15:03:10)
sana atsa baskasina da atacak, boyle boyle kendisine kalmaz haciko.

  • baldur2  (18.10.17 15:05:09)
sen bill olsan sana 1 m. dolar verir miydin? ben olsam vermezdim

  • demirr  (18.10.17 15:07:11)
parayı değil, parayla alabileceklerimizi istiyoruz aslında ama herkes para istediğini sanıyor.

1 milyon doların olursa neler yapmak istediğine karar ver, sonra bu istediklerini birer birer gerçekleştirmeye çalış. belki hiç para harcamadan bile yapabileceğin şeyler çıkar aralarından. ha sen yatlar, katlar, lüks arabalar falan isteyen bir tüketim çılgını, efendim bir kaptializm düşkünü falansan zaten çok geçmiş olsun.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (18.10.17 15:08:39)
iban verin lutfen.

  • brkylmz  (18.10.17 15:13:13)
paranın huzurla alakası yok.
huzurlu ol yeter oğlum.
sevdiğinle pilav makarna salata ye su iç ama mutlu ol.
mutlu olmadıktan sonra sokmuşum pariste en ünlü restoranda en iyi yemeği ye huzursuz bir şekilde ne olacak.
  • alt4y  (18.10.17 15:13:34)
Böyle bir baban varsa Dünya Bankası Ceo'su olup, Bill Gates'e damat bile olabilirsin;

-----

Baba: Benim seçtiğim bir kızla evlenmeni istiyorum.
Oğul: Hayır!
Baba: Kız Bill Gates’in kızı.
Oğul: O zaman tamam.

... Baba Bill Gates’e gider:

Baba: Kızını oğlumla evlendirmek istiyorum.
Bill Gates: Hayır.
Baba: Ama oğlum Dünya Bankası’nın Ceo’su
Bill Gates: O zaman tamam.

... Baba Dünya Bankası'nın Başkanı'na gider:

Baba: Oğlumu Ceo yap!
Başkan: Hayır.
Baba: Oğlum Bill Gates’in damadı.
Başkan: O zaman tamam.

-----
  • iwasbornonamountainside  (18.10.17 15:19:36)
Ya düşünsene. Adamın 70 milyar dolar serveti var mesela. Parasının %99unu dağıtsa 700 milyon dolar kalıyor. Çok üzünç slsk

  • synesthesia  (18.10.17 15:30:28)
Senin olsa sen de vermezsin. Oldugunda bu söylediğini hatırlayıp gülersin sadece

  • klar  (18.10.17 16:38:47)
Motivasyonumu bozuyor.
Gerçi uzun bir süredir motivasyonum yok.
Adaletsizlik, haksızlık, adam kayırmalar benzeri durumları gördükçe duydukça hayatta bir şeyler başarma öğrenme isteğimi kaybediyorum.
Kestirme yolları böyle gördükçe de talih kuşu konmaz bize diyip bozuluyorum
  • kararsızataletfilozofu  (18.10.17 17:23:10)
türkiye'nin en zengin adamının kapısına git 100 tl iste vermez. verirse içine dert olur. bu böyledir.

ama 10 tl'lik bir malı 1000 tl'ye rahatlıkla satabilirsin yeterince ikna edici olursan. burdan ilerle.
  • ssiradanbirigibi  (18.10.17 19:17:17 ~ 19:19:26)
1 milyon insandan 1 er dolar alsan yine 1 milyon dolarin oluyor 1 dolar hic koymaz

  • qazwsx  (18.10.17 19:41:33)
olmuyor hacı. talep çok.

eksiduyu.ru
  • ya ben lan neyse  (18.10.17 20:07:36)
kendin kazanmayı denesen? 70 yaşında değilsen hala ihtimalde var, denemesi zor gelmiyordur umarım?

  • christopher nolan  (18.10.17 20:55:36)
Hayattaki tek motivasyonun para ise ve bunu zirt pirt dusunup abuk hayaller kuruyorsan gecmis olsun, sonsuza kadar mutsuz olacaksin.

  • bruceandwayne  (19.10.17 01:38:19)