[]

Hostel Karttan Para Çekmiş

Selam

Durumu özet geçiyorum. Almanya'ya vize başvurusunda bulundum. Başvuruda gerekli olduğu için iki ayrı hostelde rezervasyon yaptım. Ancak vize alamadım :/
Ama 10 gün önce baktım ki hostellerden biri rezervasyon tarihi bile gelmeden kredi kartımdan para çekmiş.
Hostele mail attım, vize alamadığım için gidemeyeceğimi ve para iadesi istediğimi yazdım ancak cevap vermediler. Son çare olarak hosteli arayıp konuşacağım.

Durumu kurtarmak için önerebileceğiniz bir şey var mı, ne yapayım ben şimdi?

 
Hostelle falan ugrasma, bankani ara chargeback yapsinlar gerisini hostel dusunsun. (master / visa kredi karti kullandigini varsayiyorum)


  • robokot  (16.10.17 17:24:29) 
"Şu güne kadar iptal" diye opsiyonlar var otellerde. iptal edilebilir tarihi geçtiği için çekmiştir. inisiyatif alıp iade edenler var ama "bana ne" diyip uğraşmayanlar da var.


  • akatreil  (16.10.17 17:24:43) 
akatreil +1, iptal süresi aşıldıysa çekme hakkı var. vize reddini belirten mail'i ya da belgeyi mail'e ek yapıp geri istersen verme ihtimalleri artar bence. türk misafirler vize sürecinde göstermelik rezervasyon yapıp hostelleri mağdur ettiği için öbür türlüsünde seni kötü niyetli sanıp iade etmeyebilirler, kanıt olur vize reddi.


  • Bruce  (16.10.17 17:41:17 ~ 17:41:30) 
öncelikle geçmiş olsun
rezervasyonunuz sonradan iptal edilebilir olan cinsten miydi?
evet ise son tarih nedir?
tarih geçti ise parayı çeker iade edip etmemeyi tamamen kendi keyfine kalmış diyebiliriz.
  • basond  (16.10.17 18:12:16) 
Eger iptal edilebilir olanlardansa bazen provizyon cekiyorlar ama geri iade ediyorlar iptal edince.


  • zaxurani  (16.10.17 19:24:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.