Er Kişilere Özel Soru ?

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

iyi geceler erler..

17 yaşının son demlerini geçirmekte olan bir gencim. son günlerde kadınlara karşı çok farklı bakmaya başladım televızyonda, yolda, okulda hemen hemen her yerde bi azgınlık içerisindeyim ve sebebini bilmiyorum. son üç dört günde çok abarttım sanırım günlük 3 kere mastürbasyon yapıyorum. anlam veremiyorum buna ama böyle olmasınıda istemiyorum. ve bugün uyandığımda da sağ testisimde bir ağrı olduğunu hissettim. en son böyle bir ağrıyı bir iki yıl önce yaşamıştım. acaba son dönemlerde aşırı derecede testesteron mu salgılıyorum napıyorum ben ya noluyo bana ? :(

abazanlık dönemleri ergenlikte tavan tapar korkacak bişey yok. olmasaydı şayet korkmalıydın.

  • afjeo  (01.02.10 04:05:44)
o dönemde olur öyle evladım

  • selo0072002  (01.02.10 04:58:03)
gayet normal, becerebiliyorsan seviş, beceremıyorsan 31 e devam.

  • bryan fury  (01.02.10 07:07:19)
kamyonu deviriyor musun?

  • raki masasinin degismez adami  (01.02.10 08:13:06)
sen yine de her seye ragmen bi urologa gorun. varikosel falan bi seyler var.

  • osuruklu  (01.02.10 08:32:24)
günde üç kere fazla bir rakam bir hafta bu şekilde gitsen arada bir ağrı yapmasını normal karşılaman gerekir. o kadar sık yapma bu işi. çok genç bile olsan herşeyin bir sınırı var.

  • ytse jam  (01.02.10 08:59:35)
bir de sürekli olarak bokser giymekten kaçın. arada slip ya da fit dedikleri donlardan giy. aksi halde varikosel olabilirsin.

  • kahvegibi  (01.02.10 09:17:30)
Kahvegibi bu konuyu açar mısın ?

  • july14  (01.02.10 10:33:06)
(bkz: varikosel)

  • brc  (01.02.10 11:43:24)
kendini spora ver

  • traktor  (01.02.10 11:59:21)
bir de benim hatirladigim asil slip varikosel yapiyordu.

  • traktor  (01.02.10 11:59:52)
aslanım benim be kamışa su yürümüş :))) normal koçum fazla sürttürmüşsün kıvılcım falan çıkartıp ortalığı yakmamışsın allahtan. kafana takma çavuşu tokatlamaya devam bir süre daha el değirmeni ile işleri hallet.

july14 seni neden ilgilendirki ön takımlar.
varikosel: testisteki damarların herhangi bir sebep olmaksızın (yani kendiliğinden de olabiliyor ve bu aralar çok moda) genişlemesi durumudur,
ki bu durumun sonuçları nelerdir:
performansı zerre etkilemez tabanca tek ve seri atışlarda randıman kaybına uğramaz yani,
ağrı sızı horozlanmama sorunu olmaz bunlar yaşanmaz
kısa vadede bir sorun arıza açmaz
tek sorun şudur müdahale edilmezse uzun vadede kısır olunur.
müdahale nasıl olur: kasıkların biraz yukarısından beyle şiş gibin şeyleri daldırıp yaparlar. yani sana fazladan 2 delik açarlar. ürologlar bunun tespitini elle yoklayarak bile anlayabilirler.

not:kahvegibi nin bahsettiği bahsırlar likralı olanlardır hani malzemeyi sıkıştıranlar varya onları kastediyor galiba bununla ilgili bir yazı gazetede çıkmıştı ama tıbbi yönü hakkında bir şey duymadım. bide silip yapmaz kardeşim bende bahsır kullanıyom nedense.
  • seyduna6687  (01.02.10 12:16:20 ~ 12:19:41)
Bu açıklamayı yapmaya mecbur hissetmedim kendimi Seyduna6687. Merakını gidermek için söylüyorum. Öğrenmenin sonu yok diye düşündüğümden ve bir gün bir yerde, bir şekilde, bir erkek çocuğa sahip olduğumdan/olacağımdan dolayı ilgilendim.
Bu kadar zor mu, biraz kapsamlı düşünmek? Sana da bir iki seçenek bıraktım. Düşünürsen, bulursun.

  • july14  (01.02.10 12:33:13 ~ 21.04.11 00:51:03)
culy umarım bir gün anne olduğunda sağlıklı ve hayırlı çocukların olur.
şunuda söylemeden edemeyeceğim çocuklarını bu siteye bakarak tedavi etme çünkü o zaman kocan zaten bu durumda sana yardımcı olacaktır. en güzeli ürologa gitmektir ki bu ayrı bir konu. seçeneklerden pek bir şey anlamadım aslında algılamamda iyidir.

  • seyduna6687  (01.02.10 13:01:32)
Seyduna güzel dileklerin için teşekkür ederim. Öğrenmeyi seviyorum. Traktor gibi biliyordum ben de. Kahvegibi' nin cevabı ilgimi çekti, o yüzden sordum. Tıbbi konular daima ilgimi çeker. Bir rahatsızlık durumunda, teşhisi doğrulatmadan( ciddi rahatsızlıklarda) tedaviye başlanmamasını düşünen biriyim.
Seçeneklerden birini daha söyleyeyim o zaman, algısı açık arkadaşım. Bunu da benimle ilgili diye düşünme lütfen. Varikoselin sonuçları, karşı tarafı da ilgilendirir diyelim mi? Eğer ciddi bir durum varsa er kişide, beraberlik de ciddi ise.

  • july14  (01.02.10 13:48:36 ~ 21.04.11 00:52:55)
culy seçenek olayı ile beni algıda kendime olan güvenimi yerin dibine soktun. çokmu iyiyim neyim anlamadım ki o kısım hiç aklıma gelmedi. kusura bakma

  • seyduna6687  (01.02.10 14:02:13)
Selamlar

Şimdi bu durumu biraz şey gibi düşünmeni istiyorum, bir bebek anne karnında cigerlerini hiç kullanmaz, dogup ilk nefesini alınca cigerleri açılır ve avazının çıktıgı kadar aglar.

Sen de çocukluktan, erkeklige geçerken, hiç kullanmadıgın bazı organların ilk defa kullanılıyor. (Penisinden bahsetmiyorum).

Bu hormonlar sende ilk defa salgılanıyor, bazı dönemler çok, bazı dönemler az olabilir bu.
Bu hormonlar, sen az ve ilişkiye gir diye degil, bedenin erkek bedeni olsun, tüylen, boynun kalınlaşşın, boyun uzasın, kasların belirginleşşin diye salgılanıyor.
Uzun lafın kısası, normal birşey yaşıyorsun, kendini nasıl rahatlatmak istiyorsan öyle rahatlat, 17 yaşında varikosel olma şansın pek yok, merak etme, boyutları degiştigi için testislerin agrıyor olabilir.
  • cruseo  (01.02.10 14:40:05)