[]

umberto eco okumak

her haftayı bir yazar haftası yapıyorum. yarın umberto eco'ya başlayacağım ama bir haftaya 2, en fazla 3 kitabını sığdırabilirim, hatta gülün adı, foucault sarkacı gibi kalın kitaplarını okursam 1 haftayı da bulabilir 1 kitap. hangi kitaplarını okumalıyım sizce, çok kararsızım. en beğendikleriniz hangileri?
 
romanlarını değil de denemelerini okudum ben. okuduklarım;

beş ahlak yazısı
anlatı ormanında 6 gezinti
edebiyata dair
yanlış okumalar.

öneririm hepsini. romanlarını da merak ediyorum ama.
  • ravenclaw  (15.10.17 21:54:40) 
çok net söylüyorum foucault sarkacı ve gülün adını 1 haftaya sığdıramazsın. foucault sarkacını zaten o şekilde anlayamazsın. hatta bir gün okuyup bitirebilirsen bana da anlat.

ancak must denilebilecek kitaplar bunlar. foucault sarkacı, gülün adı kitaplarına daha uzun zaman ayırmanı öneririm.
  • AlsterWasser  (15.10.17 21:58:46) 
Ben yalnizca Baudolino'yu ve Gulun Adi'ni okudum, Baudolino'yu daha cok sevdim. Gene edebi bir kitabini okumak isterdim fakat galiba su "nasil bilimsel metin yazilir" konulu kitabini okumam gerekecek sirada. Gulun Adi filmini sevdiysen, romanini daha da seversin ama onu da diyeyim. Kotu degil yani.


  • common of demons  (15.10.17 22:42:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.