amerika'dan alınan iphone 8 garantisi

türkiyede geçerli değil mi? 1 yıl uluslararası garanti olmuyor mu normalde?

Valla tr garantili modeli alirsan oluyo yine.

Yani abdye ozgu model alirsan olmaz.
  • kuehles blondes  (14.10.17 11:35:16)
Turk devleti tüm telefon üreticilerine yurtdışından alınmış telefona servis hizmeti vermeyi yasakladı.

İçinde sim kart olmayan diğer tüm cihazlar icin Apple Türkiye uluslararası garanti vermeye devam ediyor.
  • fever  (14.10.17 11:50:50)
bilmeyen yazmasın artık şurada. En net ve kesin bilgiyi söylüyorum.
 Arap bölgesinde satılan tüm iphonelar ve abd de belirli model numaralarının (a1778,a1784)garantisi türkiye’de geçerli. Ancak apple storelardan hizmet alamıyorsunuz. Sadece pupa,lydia vs gibi apple servisleri hizmet veriyor.

  • goodman  (14.10.17 11:57:24)
yeni bir bilgi

Abdden geçen hafta getirttim 8. Apple Store'dan alırken Tmobile unlock alın, tmobile unlock'ların garantisi tr'de 1 yıl geçiyor demişler, arkadaş da öyle almış. kontrol ettim dedikleri doğru. 1 yıl garantim var şu an.

Ve normal unlocked, her hangi bir sıkıntısı eksiği yok
  • PoscheN  (14.10.17 12:32:46)
Bilmeyen yazmasın diyen kullanıcının tamamen yanlış bilmesi de komediymiş.

fever +1

BTK mart ayından beri yurtışından satın alınmış telefonların ülkemizde garantili sayılmalarını engelliyor.

Fakat Apple yine de 1 yıl sunduğu "müşteri desteği" hizmetini kesmiyor. Fakat donanımında sorun meydana geldi atıyorum kendi kendine kamerası bozuldu. Yardımcı olmak isteseler bile ücretsiz yapamıyorlar.
  • jamiro  (14.10.17 13:05:05 ~ 13:24:19)
Peki abd’den aldığım telefonda oluşan ekran probleminden dolayı benim telefonu yenisiyle ücretsi olarak nasıl değiştirdiler sayın...

  • goodman  (14.10.17 13:16:27)
marttan sonra aldınız ve bu tarihten sonra bozulduğu halde yine de ücretsiz onarım hatta değişim yaptılarsa şu an bu sayfayı kapatıp kırlarda neşeyle koşmaya başlayabilirsin pek sayın...

  • jamiro  (14.10.17 13:27:09)
fever'ın dediği doğruydu. yani aslında devlet direkt yasaklamadı ama yurt dışından alınan telefonlarınn ülkeye sokulması konusunda sert kısıtlamalar getirdi. apple da bunun üzerine yurt dışından alınacak telefonları garanti kapsamında tamir etmeyeceğini belirtti.

www.haberturk.com
www.cnnturk.com

bundan sonra bir düzenleme geldi ve bundan sonra da bir gelişme olmadı diye biliyorum:
eksisozluk.com

"türkiye dışından alınan ve değiştirilen cihazlara sahip olan türk vatandaşları türkiye'de yine cihazlarını yetkili servislerde işleme sokabilecekler. geçmişten farklı olarak yalnızca türk kimliğine sahip kişiler bunu yapabilecek. "
  • Bruce  (14.10.17 13:43:02 ~ 13:43:28)
kesin bilgi şudur bilmeyenler yazmış yine

iphone 8 için 1905 modeli garanti kapsamında oda arkadaşın aldığı gibi t mobile olan. direk gidip unlock alırsanız 1863 veriyorlar buna apple türkiye garanti vermiyor

ancak ancak goodman doğru bilgi vermiş

pupa gibi distribütörler 1863 modeline de 1 yıl garanti veriyor. iphone 8 getirttim arızalandı, apple garsnti vermedi 1905 modeli olmadığından ancak pupa 1 yıl garanti verdi
  • oscar  (14.10.17 14:37:42)
@oscar, kaynak malum mu yoksa link var mı? (Sozluk entrysi dışında bir kaynak elbette...)

  • jamiro  (15.10.17 12:16:54)
kaynak benim, geçen ay başıma geldi bizzat

  • oscar  (16.10.17 01:37:20)