yurt disiyla ingilizce yazismalar

adres turkce mi yazilir ingilizce mi? 21st street mi 21. cadde mi yazicaz adrese? mesela? ben turkce olmali diye dusunuyorum, sonucta adam mektupla donmek istese ve adrese 21st street yazsa bizim postacilar anlayamayabilir gibi bi mantik yuruttum, emin olamadim. dogrusu ne?

tabi ki gideceği ülkenin dili ile olması. buraya göndereceği zarfta türkçe karakter kullanmayabilir, o da büyük mesele değil.

  • lazpalle  (14.10.17 10:53:58 ~ 10:55:08)
Baska bir sorun da Turklerin adreslerini bilmiyor olusu.

Nevsehir Merkez Aynacilar Carsisi Garanti Bankasi karsisi Hatay Doner ustu 2.kat

Bu normal bir adres degil!

Caddenin adi.Bina numarasi/Daire numarasi

Mahalle Adi Ilce Adi

Posta Kodu Il Ulke
dogru olan. Zaten boyle yaparsan hangi dil oldugunun anlami kalmaz.

Ihlamurdere Caddesi.13/2

Turkali Besiktas

34537 Istanbul Turkey
  • Traveller  (14.10.17 11:10:34)
ulke haric kismi turkce yazilir.
turkce karakter kullanilmaz.

  • jedilance  (14.10.17 11:31:00)
turkce

  • varg  (14.10.17 11:52:30)
dimi turkce olmali yoksa postaci ne bilecek street ne. tesekkurler.

  • in vino veritas  (14.10.17 13:13:57)