Uyuşturucu kullanan birine ne yapılabilir?

Kuzenim her türlü uyuşturucunun dibine vurup sağa sola saldırıyor. Tedavi de olmak istemiyor. Kendi rızası olmadıkça hastaneye yatırılamıyormuş. Ee ne yapıcaz biz böyle ?

kovun evden.

  • glamdr1ng  (13.10.17 21:27:19)
hangi uyuşturucuymuş bu sağa sola saldırtan merak ettim.

  • La Femme D'argent  (13.10.17 21:31:18 ~ 21:31:34)
ne içiyor ki?

  • vayezikhan  (13.10.17 21:46:39)
1) madde ile bağı kesilecek kriz dönemini atlatana kadar , madde bulmasının önüne gecilecek.gerekirse bağlanacak.hapis tutuklama vb.
2)gerçekten bırakıp bırakmak istemediği tespit edilecek. Birakacam deyip yalan söyleme ihtimalleri çok fazla.
3) kriz dönemi ve düşkünlüğü bitince arkadaş ortamı ile bağı kesilecek. Yaşadığı şehir değiştirilecek. Güvenilir bir tanıdıkta köy vb. Bir yerde Kontrol altında tutulacak.
4) Bir işle oyalanması sağlanacak.
Uzun süreli kontrol altında tutulup sağlıklı düşünebileceği bir evreye kadar bırakılmayacak.
Çok zor ve uzun bir süreç geçmiş olsun , umarım ise yarar.
  • scorpion37  (13.10.17 21:57:48)
@scorpion o kadar yardırmışsın da ne maddesi onu da söyle anlamışsın belli ki.

  • La Femme D'argent  (13.10.17 22:12:08)
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (13.10.17 22:29:23)
tanıdık var uyuşturucu kullanmıyor ama sağa sola saldırıyor, öfkesine hakim olamıyor. 112 acil aranılıp polis eşliğinde adana akıl hastanesine götürülüyor. orda kuzu gibi olup geliyor.

  • for day to break  (13.10.17 23:10:49 ~ 23:11:32)
polisi arayabilirsiniz.

  • e haliyle  (13.10.17 23:11:50)
parayı nerden buluyo o da önemli. dibine vurmadan kastınızı bilmiyorum ama tahminen düzenli bir işte çalışamaz olsa gerek, ya da bulsa da süreklilik sağlayamaz.

burnu sürtmeden akıllanmaz diye düşünüyorum ben.
  • dafaisss  (14.10.17 00:23:52)
112 ve acil durumu kendisi maddeyi bırakmayı istemediği sürece işe yaramaz. Çünkü hastaneye gittiğinde psikiyatrist kendisine maddeyi bırakmak isteyip istemediğini soruyor istemiyorsa ayaktan tedaviyle bırakıyorlar. ancak birinci dereceden yakını sulh hukuk mahkemesine başvurduğunda kararda zorunlu yatarak tedavi ile ilgili bir şey geçiyorsa kararla toplum sağlığı merkezlerine gittiklerinde acil sevk ile yatışı yapılabilir. ama yine mahkemeden vasilik kararı çıkartmakta da fayda var.

  • forrestgumpinkosusu  (14.10.17 15:21:31)