cep telefonu hattını iptal etme ve cayma bedeli

taahhüt süresinin dolmasına üç- dört ay falan kalmış bir hattım var.
yeni bir numara alıcam.

yeni numara/hattı hemen alıp kullanmaya başlayıp; eski numaramı/hattını telefondan çıkarıp hiç kullanmasam, faturasını ödesem taahhütü bitip kapattırana kadar;
biri çıkıp "oo kardeş sen bu hattı kullanmıyon/kullanmamışsın ver bakalım cayma bedelini" falan der mi ya da 3-4 ay hiç açılmadı diye hattı kendiliğinden kapatırlar mı?

Faturasını ödediğiniz taktirde kimse bir şey demez. Yalnız bulunduğunuz duruma içim cız etmesi değil:)

  • kutukcu  (13.10.17 02:27:19)
yanlis bilmiyorsam yeni hat almaniza gerek kalmadan eski sözlesmeniz degismeden numara degistirebilirsiniz. sadece yeni bir numara tanimlanacak sözlesmeye, eskisi iptal olacak.

burada gecerli bir neden sunmaniz yeterli sanirim.
  • kurnaz  (13.10.17 02:52:19 ~ 02:52:48)
yav sen hattı kullansan ne olacak kullanmasan ne olacak faturayı ödemen yeter. hem şöyle düşün bak cayma bedeli diyorsun. neyden cayma bedeli cep telefonu kullanmaktan cayma bedeli mi sence o. vallahi çok ilginç yani. neyse amacı numara değiştirmek ise öyle garip şeylerle uğraşmaya gerek yok. turk telekom ve turkcell sitesinden numara değiştirmene izin veriyor. herşey aynı kalıyor numaran değişiyor hepsi bu. vodafone bilmiyorum ama vodafone kullanma bence

  • top_secret  (13.10.17 11:15:59 ~ 12:16:52)
Yoo ben öyle yaptım taahüt ile aynı oaraya denk geliyodu kimse hiçbir şey diyemez sonuçta faturanı ödüyorsan kime ne

  • powerpufgirl  (13.10.17 12:49:29)
Bu arada vodafone için konuşuyorum. Hat vodafone hattıysa ve yeni numarayı yine aynı operatörden alacaksanız eski numaranızın son 4 hanesini değiştirip size yeni numara veriyorlar ve taahüt cayma bedeli de ödememiş oluyorsunuz

  • powerpufgirl  (13.10.17 12:51:03)