[]

Bilgisayarımın teşhise ihtiyacı var.

Selam insansı uzaylılar,
Ben bilgisayarın teknik kısmından hiç anlayan bir tip değilim. Etrafımda güvenebileceğim IT profili tanıdığım da olmadığından şöyle bir program var mıdır diye merak etmekteyim. Ben programı başlatayım,bilgisayarı şöyle bir tarasın, bu bilgisayar neden bu kadar yavaş, takıntılı,ram ini al çöpe at anakartını yakmışsın bundan adam olmaz, ssd tak bak canavar gibi olacak bu, bir format yeter bebeğim gibi sorunu ve çözümü basit bir dilde anlatan bir şey var mı? Açıkçası garanti zaten kalmadı, götüreceğim herhangi bir bilgisayarcıya da güvenmediğimden en azından adamın dedikleri doğru mu lan acaba yı teyit edebileceğim verisel bir fikrim olsun istiyorum.
Aramaya inandım nasıl ararım bunu onu bilemedim.
Yoksa böyle bir şey siz yapsanıza lan o kadar nerd dolu buraları, elin Bill Gates inden neyiniz eksik?
Okuyana yazana toptan teşekkürler efendim.

 
Bu şuna benziyor:.Doktora gidiyorsun, br şikayetin var veya neren ağrıyor vb söylemeden,"hastalığımı bulun doktor bey".Doktorunda buna "hayhay efendim" demesi ve Mr,kan testi,tomografi,pet çekimi,gaita testi,idrar testi bilmem ne testine sırayla bu hastayı göndermesi.O zaman hastaneler ne olurdu düşünsene?Detay lazım.


  • maria puder  (12.10.17 23:51:53) 
ortalama bir oyun icin system requirements check yapip bilgisayarindaki parcalarin hangilerinin guncelliklerini koruduklarini / hangilerinin tarihin tozlu sayfalarina karistiklarini uc asagi bes yukari gorebilirsin.

bi format yeter, bu ram bozuk tarzindaki seyleri bir bakista soylemek bile cok zor :) programdan beklememek lazim. (ram kismini bir bakista yapabilir gerci)
  • fakyoras  (12.10.17 23:53:17) 
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bilgisayar gibi kompleks bir cihazda, sorunun kaynağı olarak asla tek bir sebep gösterilemez yani mucizevi 'one size fits all' gibi bir program söz konusu değil.
Sorunun yazılımsal ise zaten internette kısa bir arama ile halledebilirsin ancak donanımsal problemlerde iş boyut değiştirir.

  • justafkindream  (12.10.17 23:55:35) 
combofix


  • bestman777  (12.10.17 23:58:52) 
bathory gel başgan
hallederiz
özellikleri specleri yaz
ilacını yazalım
  • kingcyrax  (13.10.17 10:36:54) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.