Sabah Sporu

Merhaba,

Sabahları işe servisle geldiğim için çok erken geliyorum. Böyle olunca 1 buçuk saat civarı vaktim oluyor. İş yerinin altında spor salonuna yazıldım.

İlk haftadayım. 10 kilo civarı fazlam var. Öncelik kilo vermek sonrasında vücut biraz şekle girsin.

Salondaki hoca pazartesi, çarşamba, cuma gelsen yeter dedi. Genel antreman yazdı 50 dk civarı ağırlık çalışıyorum, yarım saat kardiyo. 1 ay boyunca aynı programa devam edecekmişim sonra bölgesel antreman yazacakmış.

Sorum salı ve perşembeleri de gidip ağırlık çalışmadan sadece kardiyo yapsam faydası olur mu?
Birde beslenme konusunda ne önerirsiniz?

Teşekkürler.

Ağırlık çalışmadığın günler kardiyo yapabilirsin, faydası olur.

Beslenme konusunda yani kilo verme amacın olduğu için bu konuyu çok bilmiyorum ama makrolarını dengeli tutmalı ve gereksiz yere kalori almamalısın genel olarak. Myfitnesspal adlı uygulamayı kullanabilirsin kalori ve makro ölçümü için. Telefonuna indirip gün içide yediğin her şeyi oraya girmen gerekiyor.
  • peggy  (12.10.17 16:42:14)