Anne Karnındaki Bebeğin Cinsiyetinin Oluşması

Merhaba. Arkadaşla sağlam bir yemek iddiasına girdik. İddia konumuz başlıktaki gibi. Ben, embriyonun cinsiyetinin babadan geçtiğini iddia ederken arkadaşım anneden geçtiğini iddia ediyor. Bu konu hakkındaki teknik, bilimsel dökümanlara ihtiyacım var :/

erkek cinsiyetini erkek belirliyor. yani andavallar erkek doguramadin diyorlarya kadina, aslinda erkekten erkek gecmedigi icin ole oluyor.

  • oscar  (12.10.17 11:47:35)
XX - kadın
XY - erkek

bebeğin kromozomlarının biri anneden, biri babadan gelecek
anneden mecbur X geliyor.
babadan da X gelirse kızınız olur, ama Y gelirse oğlunuz.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (12.10.17 11:49:47)
işte ben de size katılıyorum. kadında sadece xx kromozomu, erkekte xy kromozomu olduğunu ve dolayısıyla cinsiyette erkekten y geçerse erkek, x geçerse kız olacağını biliyorum. ama buna inandırabilmem için bi makale, bilimsel bi kaynak lazım bana :/

  • silah taciri  (12.10.17 11:52:12)
www.saglik.im son paragraf

  • kobuzchu kiz  (12.10.17 11:55:25)
Şunu izlet, doktora da inanmıyorsa artık yapacak bir şey yok:
www.uzmantv.com

  • peggy  (12.10.17 11:56:22 ~ 11:56:37)
Ay durun durun, buldum. Hem de gov.tr linki.
www.eba.gov.tr

Edit: Video çalışmazsa alternatif: www.youtube.com
  • kobuzchu kiz  (12.10.17 11:57:44 ~ 11:59:52)
yani çok basit bir bilgi bu tabi ki erkek belirliyor, google da cinsiyeti belirleyen ebeveyn falan yazınca da çıkar hemen

www.uzmantv.com
  • basond  (12.10.17 11:59:15)
Hep derim temel bilimlere önem vermek lazım.

  • pamuk helvalar cebe  (12.10.17 12:05:40)
Herkes bilimsel olan doğru cevabı yazmış, ama bir de şöyle bir durum var; kadında gelen bir genetik durum o Y kromozomunu çekiyor veya çekmiyor. Bunu destekleyecek bir bilimsel araştırma var mıdır bilmiyorum. Ama annenin aile pattern'i bunu gösteriyor olabilir.

Not: İki kızı olan bir annenin iki kız çocuğu olan kızıyım.
  • SiyamkedisiZorro  (12.10.17 12:25:35)
Erkek..

YUH! Arkadaşınla iletişimi kes.
  • lcha  (12.10.17 12:50:41)
Keşke Benim de böyle saksağan arkadaşlarım olsa da söğüşlesem onları.

El cevap: Erkek.
  • yirmisantim  (12.10.17 13:06:57)
Raydingoz ve Icha + 1

  • Traveller  (12.10.17 13:58:36)
Arkadaşın sana sağlam bi yemek ısmarlamak istemiş galiba. İddialaşavak kadar bilmediğini hiç sanmıyorum.

  • yaren  (12.10.17 14:02:16)