Spor sonrası havluların kokma durumu

Spor çantasıyla işe geldim 2 gün önce.

5 günlük plan yapmıştım. İçinde 5 bower, 5 çorap var, bir şort ve bir tişört. 5 gün sonunda eve götüreceğim.

Hep aynı tişörtle spor yapıyorum. Ne kadar terlese de. VE şortla da.

Sonra duş alıp önceki kıyafetlerimi giyiyorum yeni boxer ve çorapla spor sonrası.

Sonra kurualnıp bu hepsini aynı çantaya atıyorum.

Ama 2 gün olmasına rağmen çanta kokmaya başladı ayağımın dibinde beklettiğim.

Çözüm önerisi mne olabilir? Torblara koymak mesela ama fazla da uyğraşmamam lazım. Öğle arasında gittiğmi için çok vaktim olmuyor da.

Serecek bir yer de yok.

Eve götürüp getirmek sitemiyorum. Unuturum çünkü.

OTurduğum sandalyeye srebilrim belki , sırtıma ama ıslanırım diye düşnüüyorum.

yanlis anlamayin ama siz spor yapmayin lutfen...

"Hep aynı tişörtle spor yapıyorum. Ne kadar terlese de. VE şortla da."

ve

"Çözüm önerisi mne olabilir? Torblara koymak mesela ama fazla da uyğraşmamam lazım. "

o spor salonunda olanlarin isi gercekten cok zor!
  • kamyonsans  (11.10.17 16:57:51)
tabiki kokar öyle. havasız ortamda nemli kalan şeyler sonuçta. kokmayı geçtim sağlıklı da değil. bakteri ürer. bunun en mantıklısı eve götürüp getirmen. oturduğunuz yerde sandalyeye sereceksiniz ama çalıştığınız yerde tek misiniz? milleti kokusu rahatsız etmesin?

  • hononu  (11.10.17 16:59:50)
Off okumasaydim keske.O terlerle toplu tasimayada binersnz simdi.Cözüm evine git dusunu al ve havlunu kurut.Nikein cok kucuk boy spor cantalari var.Onlarla kolay oluyor

  • basubadelmevt  (11.10.17 17:00:36)
40 50 dakikada vücuda geçer mi bakteriler, bilmiyorum.

Toplu taşımaya da binerdim de yazdığım gibi duş alıyorum ve sonrasında sabah giydiğmi temiz kıyafetleri giydiğim için kokmyorum.

Havlu ilk başta temiz olursa sersem de kokmaz dşye düşünüyorum.

Şu an yapmak istediğim eve bir şey götürüp evden bir şey getirmemek.

Daha 2 gün oldu, 5e kadar bakalım ne kadar kokacak :D
  • Cursed Chico  (11.10.17 17:06:05 ~ 17:13:10)
ulan ben markete gittiğim tshirtü yıkamadan bir daha giyemiyorum adam 5 gün terli tshirt giyiyorum diyo. helal olsun.

  • onurrrrr  (11.10.17 17:08:00)
terli tişörü tekrar giyerek hem kendinize hem salondaki diğer insanlara eziyet etmeyin bence. bu şekilde illa ki kokar yapacak birşey yok.

  • srdr  (11.10.17 17:10:07)
5 tisort + 5 sort + torba (torba ne ugrastiracak yav icine koyacan, agzini siki kapat).

veya eve getir gotur.

alternatifi yok.

hem istekilere yazik, hem spor salonundakilere yazik hem de toplu tasimadakilere yazik (mesele dus alman degil, cantandakiler kokuyor). herkese yazik yani, olmaz oyle.
  • robokot  (11.10.17 17:11:25 ~ 17:12:07)
olaya temelden giriyorum.

simdi modern insanlar ya da diger bir deyisle homo sapiens sapiens canli varliklar arasinda ökaryot olarak bilinen cok hücreli canlilar arasindadir.

insanlarin hücre sayilari cok olmakla beraber özellesmis hücrelere sahibiz, mesela üreme hücresi gibi.

bizim tersimiz tek hücreli canlilara prokaryot denir.

bu alemin farkli canli gruplarindan biri bakterilerdir. bu bakteriler adi tek hücreli olmakla beraber farkli özelliklere sahip olabilirler.

insanlarin medeniyeti gelistikce bu tek hücreli canli gruplarini anlayabildik. mikroskobun kesfi ile bunlari görebildik. bununla beraber saglik ve alt dali tip cok ilerledi.

bu ilerleme ile birlikte yasamimizin ciddi bicimde degismesi taniklik ettik tarih boyunca. güney amerikanin kesfi sirasinda mesela binler ve belkide milyonlarca insanin immün sisteminde tanimadiklari tek hücreli canlilar ve virüsler yüzünden öldügünü anladik.

iste bu tek hücreliler bizim vücutlarimizin atiklari ile cok güzel bicimde harmanlanip onlari host olarak kullaniyorlar. terin icindeki organik besinler onlar icin güzel üreme ortamlari.

bu üremenin ciddi hale gelmesi özellikle canta gibi yerlerde distinktif bir kokuya sebep olur.

cantanizi kokmasinin nedeni basit biyoloji.

teknoloji ile cok güzel buluslardan bir tanesi camasir makinasi. bunu kullanalim, kullanilmasini tesvik edelim.
  • kurnaz  (11.10.17 17:13:40)
panpa bende senin kafadayım ama olmuyor öyle maalesef. ben atleri filan çamaşır makinasına attım bi kaç gün beklettim yıkandıktan sonra üstünde lekeler kalıyor. pislik bi insansın karşim tebrik ederim.

  • xu  (11.10.17 17:21:36)
Yahu cildirdin mi? Tabii ki kokar. Sporda giydigini asla tekrar giyme ve eve gelir gelmez cantandan cikar. Cantaya koyarken de posetleyip agizini bagla. Aninda kokar yoksa. Senin spor yaptigin salonda spor yapmak istemezdim:)
Ter kokusu lanet bir koku.

  • stavro  (11.10.17 17:27:29 ~ 17:28:16)
Ben antrenman arasında bile tişört değiştiriyorum.

Bizim salonda da çok fena kokan bir amca var, salon kalabalık olduğunda bile etrafında boş bir alan oluyor abinin:D Tahminimce o da senin gibi yapıyor.

Bir giydiğini bir daha yıkamadan giyme, çözüm bu.
  • peggy  (11.10.17 17:32:04)
duş havlusu olarak decathlondaki microfiber havlulardan al. hem az yer kaplıyor hem de çabuk kuruyor. kullandıktan sonra serer kurutursun. ayakkabını, terliğini (iyice kuruttuktan sonra) ofiste bırak. şort, tişört, çorap, ter havlusu vs. her gün götürür getirirsin. unuturum dersen akşamdan hazırla.

havlu kurutma hariç daha önce haftada 5 gün spora gidiyordum iş yerinde bu şekilde.
  • inheritance  (11.10.17 17:44:48)
tertemiz eşyalarla gittiği spor salonundan kokarak dönersin, 5 gün üst üste giysen nükleer atık olursun.

  • pinkpeony  (11.10.17 18:26:21)
bir keresinde sporda giydiğim atleti çantada unutmuştum. 4-5 gün sonra küflendiğini siyah siyah beneklendiğini gördüm.

olm pislik yapma 5 tişört 2-3 tane de şort koy kirlileri de poşetle akşam eve götür.

yok sırtıma asayım yok yere sereyim gibi saçma sapan icatlar da uydurma.
  • eeb  (11.10.17 18:27:01)
Bir hafta boyunca aynı şeyleri giyersen satranç oynasan da kokar çantan. North Face'ten 3-4 tane sporluk tişört almıştım ben. 5 kere olmasa da 2 kere üst üste giyilebiliyorlar. Şort olarak da Nike'ın termal hedeleri var. Bunun ötesinde bir yöntem aklıma gelmedi. Çorap, don zaten her gün değişmeli her türlü. Ayakkabılar havalandığı sürece aralıksız giyilebilir bir tek. -Ki o da muhteşem sağlıklı bir şey değil.

  • jack of hearts  (11.10.17 18:32:21)
Allah alla niye koktuki kokmamasi lazim normalde. Ulan millet antreman sırasında yedek t shirt giyer. Bende kendimi pis olarak tanimlardim

  • all girls dream  (11.10.17 18:38:56)
salonda öyle tipler görüyorum ben de, acayip kokuyorsunuz salonda da, haberin yok galiba ama ona göre, her gün değiştirmen lazım kıyafetleri

  • nucleon  (11.10.17 18:43:40)