Hotpoint mi Altus mu?

Merhaba arkadaşlar,
Bulaşık makinesi alacağım ama iki marka arasında kaldım, fiyat olarak aralarında 160 lira fark var.
Hotpoint 11 litre su tüeketiyor: 977 lira
Altus 14 litre : 817 lira

Altus 5 program
Hotpoint 4 program

Sizce hangisini almalıyım?

Bakmak isteyenler için link bıraktım.

www.hepsiburada.com

tabii ki altus. bir defa kağıt üstünde iyi, diğer taraftan ben setüstü ocağını aldım iyi bir fiyata, bayağı iyi çıktı.

  • jihat  (10.10.17 15:52:32)
Enerji sınıfları aynıysa ben olsam az su tüketeni alırdım çünkü tasarruf, karbon ayak izi vs.

Edit: Haftada üç kere çalışsa yılda 468 litre daha fazla su tüketiyor Altus.
  • kobuzchu kiz  (10.10.17 15:56:05 ~ 15:57:07)
@kobuzchu kiz evet enerji sınıfları aynı haftada 4 kez filan çalışır ben de su tüketimi açısından düşündüm aslında bana kalsa hotpoint alırım ama bi abim var hep daha ucuz ürünlere baktığı için bu iki markaya kadar düşürdüm secenekleri..

  • prinz-frost  (10.10.17 16:09:31)
Haftada 4 günden 600+ litre suyun faturaya kaç tl olarak yansıyacağını gösterip ikna edebilirsiniz bence abiyi :)

  • kobuzchu kiz  (10.10.17 16:12:10 ~ 16:12:32)
Tabii ki hotpoint. Altus'tan uzak dur. Hotpoint yerine Indesit'de tercih edebilirsin. Zaten indesit ile hotpoint aynı fabrikada üretiliyor. Altus alan akrabaların bulasik makineleri berbat ötesi yıkayip kısa sürede arizalanirken, bizim evdeki indesit canavar gibi yıkıyor ve en ufak bir sorunu yok. Yine bir tanıdık da hotpoint var o da efsane. Hotpoint- indesit ile Altus aynı klasmanda değil zaten. Indesit-Hotpoint ile arcelik"i beko'yu fakan kiyaslayabilirsin ki benim tercihim yine indesit olur. Tam bir fiyat performans canavarı.

  • istististist  (10.10.17 16:17:18)
@kobuzchu kiz ikna etmekten ziyade O'na söylemeden almayı düşünüyorum en fazla bir gün tartışırız :)

@istististist bi de indesitlere bakayım madem :)
  • prinz-frost  (10.10.17 16:34:22)
altus'u hiç bilmiyorum, ama hotpoint iyi. 2006 yılında yazlığa almıştık, bir sıkıntı çıkarmadı.

  • babilbaligi  (10.10.17 22:22:35)
altus , arcelik'in alt markasidir.

ayni fabrikadan cikarlar.

yârin oburgun sorun olduğunda hotpoint'e gore daha kolay ve uygun bir sekilde sorun halledilir.
  • for the record  (11.10.17 10:57:10)