[]

Gece ve çalışmaya dair motivasyon

Gece uyumanın ve uyku düzeninin o kadar gerekli olmadığını, zaten geç saatlerde oturup bi şeyler okuyup çalışmanın çok keyifli olduğunu, şimdi nolucak bi oturuşta çok çalışmanın ne kadar iyi geleceğini filan söyleyebilir misiniz? Gündüz çalışma/gece dinlenme biçiminde olmayan düzende bir hayata sahip olmanın artıları nelerdir? Neden böyle yapıyoruz mesela yıllardır bi şey öğrenmeye çalışıyorum. Saçma geldi şu an komple. Ara mı vermeliydim acaba? Artık veremem de. Bilsem ya ders seçmez ya 1 tane falan seçerdim. Abv. Neden yapasım gelmiyor günlerdir? Yapmam da lazım. İmdat. Aa çok saçma geldi hayat şu an şunu yazarken sjfjfjgg. İyi forumlar diliyorum, niçin ders çalışmalıyım ve bunun artısı ne olur ki yani? Çok okumak, az da yazmak gerekiyor. Benim canım yasemin kokulu kumaşlara sarılıp havada süzülmek istiyor. Aman ya.
 
4 yıl gece uyanık sabah uyuyarak yaşadım. Berbat bir şey. Yaşlandım resmen ya. Hala da kurtulmaya çalışıyorum. Yazın 1 ay stressiz yaşadım gece uyudum 12 civarı ve resmen gençleştim güzelleştim.

Tavsiyem: yat zıbar boşver.

Önemli bir ödev filansa bir şeyler karalıyiver. Ya da sabah 5, 6 gibi uyanıp yap daha sağlıklı.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (10.10.17 00:05:57) 
İstersen gece çalış gündüz uyu, araştırmalara göre potansiyelinden daha az yaşayacaksın böyle yaparsan.


  • i was made for you  (10.10.17 00:07:41) 
uyku, bedenin ve beynin ihtiyacı dışında boşa geçen zamandır kanaatimce. yapacak daha iyi bir şeyin yoksa ders çalış tabi. ama uykuyu derse tercih etmek bir gariplik açıkcası. git counter oyna daha verimli.


  • secrexv2  (10.10.17 00:10:04) 
Az uyumak öldürüyor.
www.theguardian.com

Motivasyonunu gündüz çalışma üzerine hazırla bence.
  • Bruce  (10.10.17 00:29:22) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.