kuzen için laptop

kuzenim yeni inşaat mühendisliği kazandı. annesinin de üzerimde emeği büyük sağolsun. ben de jest olarak laptop ihtiyacını karşılamak istiyorum. ailesinin durumu pek iyi değil, kendileri alırlarsa çok zorlanacaklar.

genel olarak amacımız tabi ki autocad ve türevi işlemleri yapabilmesi ama kuzeni tanıdığımdan lol'dür counter strike'dır oynayacağını biliyorum. az buçuk oyun da oynatsın yani kısacası bilgisayar istiyorum.

yaptığım ufak çaplı araştırma karşılaştırma vs ile şöyle bir model buldum.

www.epey.com

siz ne dersiniz? amd işlemcili laptop hiç kullanmadım. performans testlerinden görebildiğim kadarıyla muadili fiyatlardaki intel işlemcilere göre daha iyi performansı var gibi.

fiyat aralığımız aşağı yukarı bu kadar. 2000 liranın üzerine çıkmam beni de zorlar. bu fiyat civarlarında siz de bir şeyler önerebilirsiniz.

yardımcı olanlara çok teşekkürler şimdiden.

Acerden uzak dur derim. Asus falan bak..

  • tociess  (09.10.17 21:38:44)
bir bilgisayar ancak en yavaş parçası kadar hızlıdır. ssd'li olmaz ise de kesin olarak ciddi bir yavaşlama olacaktır.
bununla birlikte, ailesi ile aynı şehirde okumaya devam edecek ise, laptop yerine bir desktop almanızı öneririm. Dediğin işlemlerin tamamını daha iyi yapacaktır.

  • cursor  (09.10.17 21:44:25)
ayrı şehirde yaşıyor ve yurtta kalıyor. laptop olması gerekiyor yani.

  • syozkn  (09.10.17 22:07:42)