Fitness salonunda çeviklik, refleks sağlayacak güç antremanları

Var mı önerileriniz

www.runtastic.com

bu uygulamada burpee filan yaptırıyor mesela.

Ama spor salonunda aletler varken vücut ağırlığımla yapmak da isteimyorum biraz.

önce bi burpee yap ondan sonra konuşalım. o makinalar beginner veya tembeller için var zaten, onların çekici gelmesi normal.

  • hasmetizm 2046  (09.10.17 17:57:26)
makineler çeviklik sağlamaz ki zaten.

  • synesthesia  (09.10.17 17:59:33)
Push up, plank, leg raise, squat, triceps dips, bridge, denge egzersizleri.. makineler ve ağırlık olmadan bodyweight başlayıp vücut hakimiyetini kontrol edebilmen daha iyi zaten. Barfiks machine varsa barfiks çekemeyenler için başlangıçta ideal bence.

  • neferkitty  (09.10.17 18:03:28)
Burpee gibi hareketlerin makinede karşılığı yok, farklı kategorideler zaten. Ben makinelerle de çalışıyorum, içlerinde en iyileri cable mac'ler. Ve kürek aleti de favorilerimden.

Onun dışında boot camp ve hiit derslerine katılıyorum. Salonda bu tarz grup dersleri varsa tavsiye ederim. Burpee zaten temel hareketimiz gibi bir şey. Onun dışında jump squats, jumping jacks, push up çeşitleri, plank çeşitleri, lunge hops, dips vb hareketleri yapmadan geçmiyoruz.
  • peggy  (09.10.17 18:13:06)
Var mı önereceğiniz bir program. Ezbere gitmek istemiyorum.

  • Cursed Chico  (09.10.17 19:46:21)
Benim programımı salondaki hoca yazıyor, ama arada şu siteden bir şeyler seçip yapıyorum, sevdiğim bir site:
darebee.com

30 günlük programlardan seçebilirsin:
darebee.com
Mesela şunları beğendim:
darebee.com

Buradan da filtreleyip seçebilirsin:
darebee.com

İllaki makinede başlamak istiyorsan, bizim salonda herkese verdikleri 18 antrenmanlık başlangıç programı şöyle (hepsi makinede - 3er set, 10/15 tekrar):
1. leg extension
2. leg curl
3. chest press
4. seated row
5. shoulder press
6. biceps curl
7. triceps extension
+ 2 karın hareketi - mat üzerinde (leg raises, plank, scissors vs)
+ 20 dk kardiyo
  • peggy  (10.10.17 11:54:47)
Ne istedğime emin olamıyorum

all types
cardio / high burn 285
combat 80
hiit / interval training 131
strength / tone 468
stretching / flexibility 40
wellness 35
yoga 29

saydığım şeyler hangisi, güçlenmek dövüşçü gibi esnek çevik vs olmak vs
  • Cursed Chico  (10.10.17 12:10:31)
Ziplayan kaucuk top. Otomatlarda 1tl ye alinanlardan. Bunu duvara atip atil yakalayacaksin. Reflekslerini ciddi sekilde guclendirir. Evde de yapabilirsin.
Spor salonunda yapacagim leg curl bilmemne refleksine katki saglamaz ki. Ya soruyu yanlis sordun ya da ben yanlis anladim.

  • stavro  (10.10.17 12:21:00 ~ 12:23:11)
Makineler, serbest ağırlık veya vücut ağırlığınla yaptığın hareketler güçlendirir.
Esnek olmak için stretching yapman lazım.
Çevik, hızlı vs olmak için de kardiyo, hiit.

Başlangıç olarak: ağırlık çalışması, sonrasında koşu, sonrasında esneme yaparak günü bitirebilirsin. Hepsinde bir anda iyi olunamıyor maalesef, bir yerden başlamak lazım:) Bahsettiğim gibi grup dersleri varsa onlara katılabilirsin.
Salonda hocalar varsa onlardan yardım al.

Veya bir crossfit salonuna yazıl. İstediklerin crossfit'e daha uygun geldi bana.
  • peggy  (10.10.17 12:44:17)
bu nasıl başlangıç için
darebee.com

Gerçi burda ağırlık çalışma yok kol vs için.

40 50 dakikavaktim var öğle arası olduğu için. ve macfite gidiyorum :( o saatte bilmiyorum kurs var mı.

Aslında istediğim parkour free run daha çok.
  • Cursed Chico  (10.10.17 12:46:16 ~ 12:49:11)
Bu biraz zor gelebilir başlangıç için ama sen bilirsin:)

Bir de kol için çalışma yok demişsin ki doğru ama açıklamada şunu yazmış zaten:
"To maximize results, in addition to the program we recommend you include one of the following workouts on every Power Burn day, post-circuit: Back & Biceps Express, Back & Biceps, Upperbody Forge, The Butcher or Power 20."

Yani Power Cardio'yu yapacaksan şunu da ekle diyor misal:
darebee.com

Bana şu Spartan Trials programı daha uygun geldi, hem de dha eğlenceli görünüyor:
darebee.com

Bunun sonrasında vakit kaldığı kadar hafif koşu ve stretching ile bitirirsin.
  • peggy  (10.10.17 12:56:06 ~ 13:01:47)
ben fitness blender'ın hitt videolarını beğeniyorum. Baya terletiyor.
www.youtube.com

  • demoniclewinsky  (10.10.17 14:15:19)