Glisemik indeksi yüksek besinler aşırı uykumu getiriyor

Normal mi?
Bir süredir neredeyse hiç şeker, ekmek, makarna gibi şeyler yemiyordum. Kahvaltıda yulaf, yumurta, peynir, zeytinle yapıyordum.
Az önce simitle birlikte biraz marmelat yiyeyim dedim, anında ağırlık çöktü. Başım hafif ağrıyor, yatağa girsem anında uyuyacağım.

Neden böyle?

illa şekerli birşeyler yiyorsan bol lifli bir ekmekle beraber yemen daha mantıklı, simit yerine. Hem çabucak şekere dönüşecek basit karbonhidrat olan simit yemişssin hem de marmelat. bence çok normal olanlar. hipoglisemi yada benzer bir şikayetin mi var?

  • yonge and bloor  (09.10.17 12:08:28)
Hipoglisemi var mı bilmiyorum, hiç test yaptırmadım. Uzun zamandır spor yapıyorum ve dengeli besleniyorum. Çok nadir tatlı yerim, yediğimde de böyle oluyorum. Gözlerim kapanıyor.

  • hadi ya la  (09.10.17 12:25:50)
9 aydır hayatımda basit karbonhidrat yok tıpkı sizin gibi. 2 ay önce kadar tamamen can sıkıntısından ve dur bakalım ne olacak diye denemek için karbonhidrat bombası bir akşam yemeği yedim. Sadece birkaç saat sonra elim ayağım titremeye başladı açlıktan. Resmen bitkin düşüp yatağa uzanmak zorunda kaldım. Sanıyorum vücudu düşük glisemik indeksli gıdalara alıştırdığımız için bir anda basit karbonhidrata yüklenince vücut normalden daha fazla tepki veriyor. En iyisi hiç bulaşmamak ve düşük indeksli gıdalarla devam etmek.

  • voyager 1  (09.10.17 12:47:27)
3 ay önce aynısı başıma geldi. doktorun önerisi spor, hareket ve yediklerine dikkat etmek . hamurişi ve tatlı konusunu bir süre için kapat. bir süre sonra vücut normal düzeninini buluyor. benim yaklaşık bir ayı buldu.

  • delidir yakalayin  (09.10.17 13:26:23)