[]

Ormanda ayı

Doğada, ormanlık yerlerde yürüyüş yapıyoruz kamp kuruyoruz. 3 arkadaş geçen gün araçla gidebileceğimiz yere kadar gittik sonra aracı park edip 1 km yürüdük . Ormanımsı bir yer ve ben yürüyüş esnasında çok tedirgindim çünkü ayı çıksa kendimizi koruyacağımız hiçbir şey yok elimizde. Oraya gitmeden önce yakınlardaki bir ilçede yağmurluk satın alacağımız bir av malzemesi dükkanında yanınıza torpil alın istterseniz dedi satıcı ama saçma geldi ben tedirgin oldum ne yapmak gerek her zaman ayı riski yok mu dağlık ormanlık yerlerde?
 
Kuzey Amerika'da Bear Mace dedikleri biber gazı türevi (daha çok polisleri kullandığına benzeyen türden) şeyler taşıyorlar. Fakat, onun bile kullanımı sonra çare olarak öneriyorlar.

Genelde ayılar yavrularıyla beraber geziyorken veya köşeye sıkıştıkları zaman saldırgan oluyorlarmış. Onun dışında ayıların çok tehlikeli olmadıklarını söylüyorlar.
  • malheiros  (08.10.17 19:52:22 ~ 19:53:06) 
Çöplerinizi ve yemek artıklarınızı açık alanda bırakmadığınız sürece yanınıza gelmezler. Uzaktan kokunuzu alıp uzaklaşırlar.


  • lastdragonborn  (08.10.17 21:34:46) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.