[]

sevgili göz doktorları ve optisyenler - uv ışını

Gözlükçü camların kalitesini göstermek için üzerinde uv ışını yazan ucunda mavi ışık olan bir kalemi elindeki camın üzerinde tuttu (ışının geçirgenliğini test etmek için).
Daha sonra da birden ne akla hizmetse yüzüme (göz kısmı + üst yanak) bu kalemi tuttu konuşurken. Ben ilk etapta farketmedim ama bir on saniye olmuştur yüzüme tuttuğu süre.

Sinir oldum. Bunun bir zararı olur mu cilt ve göz için?

 
UV ışınının kaynağı ne? Güneş. Güneşe hiç çıktın mı? Evet, demek ki sorun yok.


  • i was made for you  (08.10.17 13:10:56) 
UV goze zararlidir. Dogrudan güneşe bakarsan gunes de gozlerine zararlidir. Kisa sureli maruziyet cok hasar yaratmamistir herhalde zaten gormen azalirdi farkederdin. UV kabin camini kapatmadan icine bakan bi arkadasim baya uzun sure duzgun gorememisti mesela.


  • passive aggressive  (08.10.17 13:30:10) 
10 saniyeden bir sey olmaz. Endiselenecek bir sey yok.


  • evrim halkasi  (08.10.17 14:02:46) 
@i was made for you, uv ışığının kaynağı güneş ama oradaki uv ışığını simüle eden kalem ne kadar güçlü bilmediğimden (güneşle kıyasla vs.) endişelendim açıkçası. adam da tuhaf sen ne diye yüzüme tutuyorsun...


  • me23  (08.10.17 19:57:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.