[]

anlık yutkunma refleksi kaybı

sıcak veya acı bir şeyler yediğimde \ içtiğimde daha sık olmakta. yutkunmanın nasıl yapıldığını mantıksal olarak bilsem de sanki o an boğazım felç geçiriyor gibi kaskatı oluyor ve yutkunamıyorum. normal zamanlarda nadir de olsa iyice sıkıntı olmaya basladı. bir şeyler yerken gene olacak mı diye gerilmekten fenalık geldi.

soru kısmı ise bunun sebebi nedir nasıl çözülür? doktorluk bişeyse kime gidilir?

teşkürler.

 
Psikolojik de olabilir yutak girtlak veya ses telleriyle ilgili cok ciddi bir sorun da olabilir. Bir kbbciye gidin ve larongoskopi konusunda israrci olun


  • a summer day  (08.10.17 00:58:51) 
Bana da oluyor o anlık şey nadiren de olsa. Doktorluk birşey yok, çok sıcak birşeyden büyük yudum alma. Belki de vücut gırtlağı korumak için bu refleksi geliştirmiştir ne belli.


  • dougsampson  (08.10.17 01:48:47) 
Bende de son günlerde oluyor , arkadaş basıl tarif ettin, maşallah .
Ben psikolojik olduğunu düşünüyorum .

  • dunyatuhaf  (08.10.17 03:04:32) 
Ayni durum bir yakinimda da mevcut. Doktorlara gore bir seyi yok, olay tamamen psikolojikmis. Ben de ayni sekilde dusunuyorum.

Yemek yerken kus gibi basini goge cevirip yutkunmaya falan calisiyordu, garip bi goruntu. Kendisi yemek konusunda sikintilari olan bi insan zaten, oyle her seyi yemez, yiyemez. Bence bu durum da tamamen yemek aliskanliklarindaki sikintinin farkli sekildeki bir yansimasindan baska bir sey degil.

Not: "kaynimda var" tadinda bir yazi oldu ama uzman yardimina basvurmak en dogrusu. Gecmis olsun.
  • aksiyom  (08.10.17 10:43:05) 
a summer day+1


  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (08.10.17 10:56:05) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.