mac'te windows kurulum usb'si yapma

windows kurulum iso'yunu usb'ye nasıl atabilirim? aplikasyon kuramıyorum işyeri bilgisayarı olduğu için.

dd ile yaparsın. önce usb disk'i unmount edeceksin. sudo umount /dev/disk1-2-3 kaçsa artık. ona da diskutil list komutu ile bakabilirsin.

sonra dd if="iso'nun yolu" of=/dev/diskbilmemkaç bs=1m
  • alperz  (07.10.17 21:14:01)
Bootcamp.

Edit: Üstteki cevap daha iyi tabii, Bootcamp ile yaparsan bir sürü dosya indirecek Mac için.
  • i was made for you  (07.10.17 21:15:45 ~ 21:16:12)
Bootcamp olmadı disk yok diyor,usb yi görmedi. O komut sistemini hiç anlamadım nereye yazıcam falan.

  • yetkili birine benzeyen abi  (07.10.17 21:38:18)
USB'yi bilgisayara takıyorsun, terminali açıp diskutil list komutunu giriyorsun. Sonra orada belleğinin adı ve hangi bölümde olduğu çıkacak, mesela benimki şu şekilde.

/dev/disk2s1

Sonra aşağıdaki komutu uygun şekilde doldurup girmen gerek.

sudo unmount /dev/disk2s1 (kendine göre yazarsın)

Daha sonra ise aşağıdakini girmen lazım.

dd if="iso'nun yolu" of=/dev/diskbilmemkaç bs=1m

diskbilmemkaça disk adını iso'nun yoluna da iso neredeyse oranın adresini yazman lazım.
  • i was made for you  (07.10.17 22:00:46 ~ 22:01:44)
disk2s1 derse ikinci diskin sadece birinci partition'ı olur. disk2 ya da 3 neyse artık sadece onu yazması gerek.

  • alperz  (08.10.17 08:25:58)