[]

Engelli insanlarin cinsiyeti var mi?

Neden avm vb yerlerde tuvaletler kadin erkek ve engelli diye ayriliyor. Engelli olunca mi cinsiyet fark etmiyor?
 
Tek kişilik tuvalet sanırım, o yüzden farketmiyor. Derdin cok güzelmiş ayrıca


  • humblebirth  (06.10.17 21:44:16) 
Zaten birgun bu tuvalet ayrimlarinin cok gereksiz oldugunu anlayacagiz. Avrupa'nin tamamini bilmiyorum ama ABD'de ozellikle California'da cok az yerde kadin-erkek tuvaletleri ayri ve kimse kimseye rahatsizlik vermiyor. Engelli tuvaletlerde cinsiyet farkinin olmamasi da aslinda bu tuvalet sacmaliginin gereksiz oldugunu gosteriyor.

1960'li yillara kadar ABD'de beyazlar ve siyahlar ayni tuvalate girerse taciz olaylarinin olacagi dusunulmus ve cahil halk da buna inanip durumu savunmus. Birgun kadin erkek tuvaletlerinin de ayri olmasi bize ayni sekilde sacma gelecek.

Ustelik bir ulkede kadinlar ve erkekler ne kadar rahatsa taciz, tecavuz olaylari o kadar dusuk oluyor:

themuslimissue.files.wordpress.com

1.bp.blogspot.com
  • Traveller  (06.10.17 21:47:06) 
şaka mısınız?

engelli tuvaletleri herhangi bir cinsiyet sebebiyle değil. engelli insanların daha kolay kullanabilmesi -tutma yerleri olması vb. ve sıra beklememesi için oluşturulmuştur.

bunun tecavüzle falan ne alakası var lan.
  • secrexv2  (06.10.17 21:49:14) 
Cinsiyet ayrımının yapılmamasının sebebi tuvalet ve lavaboların bulunduğu ortamın başkalarıyla paylaşılmaması olabilir. Okulumda bir binada tüm tuvaletler evdeki gibi oda oda ayrıldığı için yine kadın ve erkek ayrımı yoktu mesela.


  • pike  (06.10.17 21:54:01) 
engelli tuvaletleri geniş, sandalye dönebiliyor ve tutacak yerleri filan var. ne kadın ne erkek tuvaletleri bu fiziksel donanımlara sahip değil. olay donanım. engelliyse zaten ayakta pisuvar kullanamaz -düşüncesiyle.

burası müslüman bir ülke, kadınlar tesettürlü, siz unisex tuvaletten bahsediyorsunuz. evet tabi. 3280 yılında filan belki. konya yozgat çankırı arasındaki bölgeye göktaşı düşerse.

frankfurtta unisex bir tuvaletteydim, kullanan 3 erkekten 2 tanesi la böle tuvalet mi olur ben ....yaparım diyordu. bilin bakalım hangi dili kullanıyordu bu abiler?
  • niye ama  (06.10.17 22:01:20) 
engelli tuvaletine birden daha fazla kişi girmediğini arkadaşlar yazmışlar zaten. ayrıca engellilere yönelik özel bi' konferans vs söz konusu değilse ihtimal olarak birden fazla kişinin aynı anda kullanma ihtiyacı olma ihtimali çok düşük.


  • oddyseus  (06.10.17 22:20:15) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.