[]

Polisi Kaydetmek

Bilenler bilir ABD'de Anayasanın verdiği hakka göre her türlü kamu görevlisini özellikle polisi kamuya açık alanlarda video ve ses olarak kaydetmek serbest. Soruma gelirsek ülkemizde Anayasamıza ve diğer yasalara göre özellikle polis olmak üzere tüm kamu görevlilerini kaydetmek ve sosyal medyada yaymak serbest midir? Aslında özet olarak şunu öğrenmek istiyorum Türkiye'de başta Polisler olmak üzere beni çekemezsin çekmeye hakkın yok gibi laflar ediyorlar bu serzenişler ne kadar doğru?
 
şu an doğru. ohal var çünkü.
başka zaman da genelde doğru olur. çünkü emniyet genel müdürlüğü terör tehlikesine karşı bu tür davranışların yapılmaması yönünde talimatlar yayınlıyor. polislerin fotoğrafını çekip işaretleme yapılma ihtimali var terör örgütü üyelerince. bu sebepten dolayı.

  • pgup  (06.10.17 19:08:08) 
sözde ateşkes biter bitmez polisler geceleri evlerinde öldürüldüğünü düşünürsek işaretleme olayı diye bir şey var cidden. pgup'un bakış açısı doğru. ama ev araması gibi bi durumlarda sosyal medyada paylaşmamak üzere kanıt için çekmenin ve eşlik etmenin yapılabilir olması gerekiyor.


  • oddyseus  (06.10.17 19:18:00 ~ 22:49:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.