[]

Sokaktaki Yaralı Kedi

Az önce yolda bu yaralı kediyi gördüm. Boynu kanamış ve akıntısı var. Gel pisi pisi dedim ama gelmedi. Resmini zor çektim. Yakalayamam yani. 20-30 metre ötesinde veteriner vardı. Çektiğim resmi gösterdim. Şurada yaralı bir kedi var dedim. Kadın direkt sahiplenecek misiniz diye sordu. Yok dedim benim kedim var zaten bir tane. O zaman belediye veteriner işlerini arayın, onların aleti var yakalıyorlar götürüp bakıyorlar dedi. Bu arada öteki adam da kediniz kaç yaşında, cins mi filan diye sordu. Aşırı rahatsız oldum. Resmen sokaktakilere bedava bakmayız, bu arada bize para getirecek cins kediniz var mı demeye getirdiler. Kendi kedimi bir kere tıraşa götürmüştüm oraya. Bir daha götürmeyi düşünmüyorum. Paylaşmak istedim. Belediye veterineri saat geç olduğu için cevap vermiyor. Çok üzüldüm. Yer: Gaziemir

Soru: Siz ne düşünüyorsunuz?

i.hizliresim.com
i.hizliresim.com
i.hizliresim.com
i.hizliresim.com

 
basit bir yara gibi. aslında tedavi edilse rahatlıkla sağlıklı hale gelebilir.

bence ihmal etmeyin. kimse yakalayamaz ve tedavi edilemezse enfeksiyon kapma ihtimali yüksek.

lamaga'nın dediği gibi salam sosis, yaş mama vb şeylerle kendinize yaklaştırıp ensesinden tutarak bir koliye koyabilrsiniz. evinizde taşıma kafesi de vardır ve belediye veterineri gelene kadar sizin gözetiminizde kalır.
  • eeb  (06.10.17 18:19:56) 
diğer kedilerle kavga etmiş olabilir.


  • nice tnetennba  (06.10.17 18:47:03) 
Eger cok yabansiyse kendi haline bırakın, yalayarak kendilerini tedavi edebiliyorlar. Box a koyulacak gibiyse 1 haftada falan veterinerde iyilesir.Aman sakın barınağa belediyeye falan haber vermeyin de. Çok daha ciddi hastalık kapar giderse.


  • hipopotamus  (06.10.17 21:14:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.