[]

Motosiklet Kaskı

Çene açılır bir model düşünüyorum. Kullanıp memnun olduğunuz bir marka / model var mı? Fiyat gözetmeksizin yazabilirsiniz. Çene açılır olması şart ama.

Şimdiden teşekkürler.


 
schubert ler başarılı. c3 pro öneririm.


  • karjalainen  (06.10.17 17:41:08) 
Hiçbir motosikletçi çeneden açılır kask önermez. Bir kaza anında darbe alma ihtimali en yüksek olan bölge çene bölgesi. Un helvası gibi dağılıverir.


  • yirmisantim  (06.10.17 17:43:42) 
kolaylık olsun diye (gözlük vs) çene açılır istiyorsun sanırım ama bi kere öylesini alan sık sık çenesi açık kullanıyor, bu da ciddi güvenlik zaafiyeti getiriyor. ayrıca @yirmisantim +1 darbe halinde koruyuculuğu zayıf olduğundan önermek zor. dolayısıyla soruya cevap olamadı, kusura bakma.


  • manuel mandalina  (06.10.17 17:50:21) 
tik almama, soruna cevap vermemis olma pahasina herkes+1

o cene bolgesi cok saglam oluyor o kasklarda vs ama gene de manuelin dedigi gibi olacaktir. yani acik kullanirsin, kaza sirasinda da yere ilk carpan, en cok hasar alan bolgen olur orasi.

full face almama sebebin afakanlar basiyor olmasi ise garanti veriyorum, kapali kaska alisman max. birkac binis. sonra da yarimlarla guvende hissetmeyeceksin zaten. kendimden biliyorum. ilk baslarken oyle kask bakiyordum. ama sagdan soldan uyardilar, ikna ettiler sagolsunlar.
  • jimicik  (06.10.17 17:57:57) 
Motorum yok ama bell rogue ve shark raw çok hoşuma gidiyor(malum gözlük de var) ama bunlar da kapalı gibi darbeden tam olarak koruyamaz muhtemelen.


  • reactionic  (06.10.17 19:25:20 ~ 19:25:54) 
@troll, gözlüğü ince saplılardan seçersen kaskı taktıktan sonra yerleştirmesi zor değil.


  • manuel mandalina  (06.10.17 19:31:07) 
Arkadaşlar değerli cevaplarınız için teşekkürler yalnız hayatımda ilk defa kask kullanmayacağım. Daha önce hem kapalı hem çene açılır kasklar kullandım. Ben de biliyorum çene açılır kaskın daha güvensiz olduğunu. Neyse keşke bu açıklamayı en başta yapsaymışım. Hem sizin vaktinizi, hem kendi vaktimi zayi etmiş oldum.


  • gonion  (06.10.17 21:24:59) 
Valla ben cevabımı acemiye göre vermedim, yineliyorum; açılır kask alma.


  • manuel mandalina  (06.10.17 23:55:41) 
kız arkadaşıma caberg duke aldık memnun bayağı. ama ls2'den geçtiği için de olabilir bilmiyorum :/


  • yuto  (07.10.17 01:54:27) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.