[]

Müzikten anlayanlara bir soru

Ahmet Kaya'nın şu şarkısında www.youtube.com 1:18'deki sağ kanaldan gelen ses ne sesi? Ne ile yapılıyor bu ses?
(Kurşunlara gelirken...) derken sağ kanaldan gelen ses... 
synth bu. orgdan yada pc üzerindeki yazılımlar ile yapılıyo. gerçek bir enstrüman değil yani.


  • korsan cd satan zenci  (06.10.17 15:41:26) 
bazı klavyelerde squeeze diye bi ses var, benziyor.


  • nocturness  (06.10.17 15:49:38) 
eğer herhangi bir analog veya dijital synthesizer ile elle oluşturulmuş bir ses değil ise, general midi sound setini kullanan bir klavyedeki 82 numaralı "lead 2 (sawtooth)" sesi bu.


  • kibritsuyu  (06.10.17 15:53:45) 
@kibrit
sawtooth biraz daha yırtık bi ses hocam, bu akordeona daha çok benziyor yumuşak bi ses.

  • nocturness  (06.10.17 15:57:50) 
square wave gencler. chorus efekti de var. general midi’de de buna benzer bir ses var evet.

turkce meali soyle: kare dalga formunda bir ses.
  • alperz  (06.10.17 18:00:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.