[]

Acil ingilizce yardım

Aşağıdaki cümle doğru olmuş mu ?


Interested managers who are appoitment by Manager. ( Müdür tarafından atanan diğer ilgili müdürler demek istendi.)

ya da şöyle mi olacak;

Interested managers who are appoitmented by Manager

 
Other related directors appointed by the manager


  • secrexv2  (06.10.17 15:15:09) 
Other managers (who are) appointed by the manager

Parantez içini yazsan da olur yazmasan da. Manager kelimesini sen yazdığın için tercih ettim. İlgili kelimesi gereksiz olmuş. Ve de appoint kelimesi atamak demek passive hali atanmak. appointment noun fiil değil.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (06.10.17 15:16:51) 
interestin anlami bizdeki ilgi anlaminda degil aslinda. interest dikkat etmek, fayda gormek gibi bir sey.


  • alperz  (06.10.17 18:12:00) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.