[]

İlaçta katkı payı miktarını öğrenme

Sgk ödemeli ilaç alınca eczanenin aldığı tutarları / oranları öğrenebileceğim bi yer var mı?
 
turkiye.gov.tr.

Buradan bakılıyor.
  • secrexv2  (06.10.17 14:34:58) 
E devlette maaştan kesilenler görülüyor. Eczanenin aldığını soruyorum.
Eczane aynı kişiden bazen hiç almıyor bazen alıyor durumu var.
Aynı ilaç için bi keresinde almadı başka zaman aldı. Anlam veremedim. Eczane evimin dibinde, komşu yani. Sohpetimiz var emin olmadan bişey demek istemedim.

İlacı eksik söyledi bir de. 4 kutu olduğunu biliyorum 3 kutu dedi. Birini verdi ikisini getirtecekmiş. Kızın kafası karışık olabilir diye o anda bişey demedim ben de yorgundum epeyce. Eve gelip dinlenince 54.61 lira tutarlı reçete için 24 tl alması, 4 kutu ilaca 3 kutu demesi tuhaf geldi.

Sgk sitesinde kurumdan maaş alanların maaşlarından kesilir ve oran için de %10 diyor. Başka listeler/ durumlar mı vardır anlamadım buraya sorayım dedim.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.10.17 15:18:16 ~ 15:22:13) 
Muayene parasini da kesiyolardir.
Doktor sisteme 3 kutu girip receteye 4 yazdiysa ondan 3 demis olabilir. Devlet oarasiz sadece 3 kutu veriyodur, digerini kendin odemen gerekiyodur vs.

Bir de devlet odeme miktarlarini vb degistiriyor, katki paylari degisebiliyor filan. Ondan olabilir
  • kuehles blondes  (06.10.17 19:57:34) 
Sistemde 4 adet görünüyor e-nabızdan baktım. Zaten artık reçete vermiyorlar reçete numarası veriliyor.
Aynı ilacı daha önce de 4 adet olarak aldım hiç para vermedim.
Muayene parası 9 tl imiş. Onu düşsem bile normalin iki katı kadar fark var.
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (06.10.17 20:50:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.