[]

Askerlik yoklama/durum belgesi

Yüksek lisans öğrencisiyim, ikinci yılım. Okulda askerlik durum belgem yokmuş, lisanstan mezun olunca yoklama yaptırmamışım. Önceden e-devlette askerlik durum belgem vardı çıktı alabiliyordum, şimdi "En yakın askerlik şubesine gidiniz" diyor.

Askerlik şubesine diploma örneği götürsen yeter dedi öğrenci işleri. Ama direkt gidecek miyim durum belgesi alacağım diye yoksa yoklama için gideceğim ve sonucunda onu mu verecekler? Yoklama randevusu mu almalıyım? Tikler, fobiler, hobiler gibi tonlarca soru sormuşlar yoklama için internetten doldurulabilen, bu acaba askerliğe gitmeden önce yapılan bir şey mi?


 
lisans diplomanızı alın ayrıca yüksek lisans öğrenci belgenizi de alın gidin yoklama yaptırın askerlik şubesinde. şu an yoklama kaçağı gibi duruyorsunuz. anlamadığım bu işi neden üniversite yapmıyor? bu adam bizde öğrenci demek bu kadar zor olmamalı.


  • blue eyes white dragon  (06.10.17 14:44:45) 
lisans mezuniyetinden sonra tecil için askerlik şubeye gittiğimde sanki haftaya gidecekmişim gibi bir sürü prosedür yaptırtmışlardı. sen lisans diploman, öğrenci belgen (giriş tarihi yoksa transkript falan da götür) falan ile git askerlik şubesine, zaten yönlendirirler. olmadı önden bi ara sor.

normalde yüksek lisansa giriş yaparken askerlik durum belgesi istiyolar, senin okulun leylalığından böyle değişik bi olay olmuş sanırsam.
  • yuto  (07.10.17 02:04:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.