Araba ilk çalıştığında kalorifer açıkken içeriye lpg/benzin kokusu gelmesi

Bu neden olur, çalıştıktan bir süre sonra koku gelmiyor, yakın zamanda benzin kaçağı ile ilgili bir tamirat gördü araç, o zaman her daim koku oluyordu, bununla mı ilgili, öyle olsa sürekli koku gelmesi gerekmez mi? Ya da çok küçük bir kaçak var motor ısınınca direkt buharlastirdigindan koku ortadan kalkıyor mu?

Bir de araç LPG'li, benzin kokusuna çok uzman değilim ama bu koku gaz kokusu gibi, benzin biraz daha keskin oluyor.

Benzer durum bana olmuştu, mazot filtresindeki kafalardan biri kırılmıştı. Mazot filtresinden kaynaklı olabilir, bir kontrol et istersen.

Düzeltme : sürekli gelmiyorsa bununla alakalı değildir.
  • karpuzpeynirekmeksu  (06.10.17 12:29:59 ~ 12:42:29)
Motor başlangıçta zengin çalışıyordur fazla benzini de egzozdan atar. Onun kokusu olabilir. Aslında normal ama kendini çok hissettiyorsa sensor arızası vb. olabilir.

  • zombi  (06.10.17 12:52:38)
arabada lpg varsa hortumlarından birinden kaçak olabilir benimde aynı sorun vardı lpg filtresinden gaz kaçırıyormuş araba durunca içeriye kadar geliyordu koku. lpg den çıkar arabanı ve tamire götür patlayabilir.

  • brezer  (06.10.17 13:33:21)