Ameliyattan sonra kontrollere para ödenir mi

Merhaba. Ameliyattan sonra ne kadar bi süre kontroller ameliyatın bi parçası olarak yapılır?
3 hafta önce ameliyat oldum, sonra 3 kere doktor çağırdı gittim. Burnum yine tıkandı, yarına randevu için hastaneyi aradım ama kontrol randevusu değil düz muaeyene verebilirim dedi telefondaki. Tipik özel hastane midir, ne diyorsunuz?

burnun niye tıkandıgına bagli

  • purple rain  (06.10.17 00:57:56)
SGK'lı işlem yaptırrdıysan ameliyat sonrası kontrol süresi 15 gündür. Operasyon tarihinden itibaren 15 gün içinde gerçekleşen tüm muayeneler kontroldür.

Ama amaeliyatın büyüklüğüne (ekonomik büyüklükl) göre özel hastanler 15 gün süresini esnetebiliyor. Mesela 40.000'e bi ameliyat olsan mevzuat olarak hakları olsa bire kontrol süreniz 15 gün fln demezler hastayı irite etmemek için.
  • mkrk  (06.10.17 09:16:02)
aynı şikayetim devam ediyor falan de bastır biraz. sekreter o sanırım konuştuğun olmazsa direk doktoru ara.

  • dedim dedim de kime dedim  (06.10.17 10:48:15)