Bilgisayarın harddiski neden şişti...

...anlamadım. Her gün büyüyor ve sebebini bilmiyorum. Yükleme kaldırma bir şey yaptığım yok. Sadece internete giriyorum.

Çözüm lütfen.

sistem geri yükleme noktaları yüzünden olabilir.

ademocut.com
  • secrexv2  (05.10.17 22:58:43)
@playing star again, torrent vs gibi hiçbir program yüklü değildir. oyun da oynanmıyor. sadece internet ve yazı bilgisayarı.

  • lazarus  (05.10.17 23:09:05)
mesela kırmızıyla çizdiğim yere mi tıklamam lazım silmem için, teknikten anlamıyorum, yanlış bir iş yapmayayım:(

i.hizliresim.com
  • lazarus  (05.10.17 23:16:17)
ben olsam ccleaner yüklerim.

durum sadece browser kayıt şişmesi de olabilir.

ccleaner ile analiz edip temizlemek lazım.
  • kosun lan mevzu var  (05.10.17 23:17:49)
@yeniden yıldızla oynuyorum

kardeş donanımhaber forumdan mısın? bu nasıl bir gündem takibi...

ccleaner ımı sildim hemen.
  • kosun lan mevzu var  (05.10.17 23:22:37 ~ 23:23:22)
kırmızıyla çizdiğim yeri mi tıklamam lazım?

  • lazarus  (05.10.17 23:27:35)
c:\users\[kullanıcı adın]\appdata\local\temp klasörüne bak, yüklü ise sil gitsin...

  • malheiros  (05.10.17 23:31:17)
OneDrive yedekleri olabilir sorun. aria-debug diye aratırsanız aynı sorunu yaşayan pek çok kişi olduğunu görebilirsiniz.

  • adim cikmis dokuza  (05.10.17 23:33:56)
şu programı indirip ne ne kadar yer tutuyor bakar mısın bi?

www.jam-software.com

bu sayede şişkinliğin nedenini öğrenebiliriz.
  • secrexv2  (05.10.17 23:37:17)
ccleaner'da virüs falan yok. sistemleri hacklenip sadece bir tane sürümüne kısa süreliğine zararlı olma ihtimali olan bir kod eklenmiş ancak o kod hiçbir zaman faaliyete geçemeden önlemi alınmış. sitesinden indireceğiniz son sürümünde hiçbir problem olmayacağı gibi direkt zararlı kodu içeren sürümü bile indirip kullansanız yine hiçbir şey olmayacak çünkü kodu uzaktan aktive edecek olan alan adları gibi şeyler zaten önlem amacıyla ele geçirilmiş durumda. yani o virüslü denilen sürümde bile şu durumda tehlike yok çünkü koda komut gönderecek kimse yok.

zaten girip son sürümünü indirip kullanmada hiçbir sakınca yok çünkü icabına baktılar temizlediler her şeyi. yani ortada bir girişim olmuş ama sonuca ulaşamadan halledilmiş büyütecek bir şey yok.
  • rotten head  (05.10.17 23:45:14 ~ 23:47:44)
@secrexv2, dediğiniz programı kurdum. manzara şu şekilde:

i.hizliresim.com
  • lazarus  (05.10.17 23:48:20)
windowsun içine gir bi. 67,8 gb olan kısma ve en yüksek değeri açarak bi bakın neymiş o.

  • secrexv2  (05.10.17 23:50:15)
@secrexv2, dediğiniz gibi yaptım, tablo şöyle belirdi:

i.hizliresim.com

anormallik nerede olabilir.

bir de "users" dosyası 11.8 gb, bu normal midir?
  • lazarus  (06.10.17 00:24:49)
örneğin mail adresinde çok mail varsa, outlook da şişirebiliyor
appdata altında temp silmek makul.
ama en garantisi bir programla şişen yeri görmek.
  • yalnux  (06.10.17 02:46:47)