Green Kart Başvurusu nasil yapilir ?

Daha once hic denemedim ama icimde bir kipirti var. Cikacagini hissedebiliyorum :)
Allah askina ozelden bana ozet gecebilecek var mi ? Karsiginda taze malatya gün kurusu kayisisi yollarim:)

Gerek yok böyle şeylere. Bi şey yok Amerikada.

  • secrexv2  (05.10.17 01:23:31)
www.dvlottery.state.gov

Buradan yapılıyor, başvur tabii ama çıkmaz boşa heveslenme.

Edit: Green card oyuncak değil, para biriktirmek istiyorsan work and travel yap.
  • i was made for you  (05.10.17 01:27:02 ~ 01:28:44)
@secrexv2

Para biriktirmek istiyorum. Dolarlarla donemez miyim ordan buraya ?
  • Hayalperest Vişne  (05.10.17 01:27:29)
Bilmem. Belki dönemezsin.

  • secrexv2  (05.10.17 01:31:08)
bu 2019 yılı için deniyor. bu kadar uzun sürüyor mu alması?

  • black mamba  (05.10.17 01:33:36)
@secrexv2

Hayirdir ya?
  • Hayalperest Vişne  (05.10.17 01:37:10)
lol green card abd'ye gidip para biriktirmek icin basvurulacak bir sey degil. paran yoksa vize zaten vermeyecekler. oldu da verdiler diyelim, oranin vatandasi olarak vergi vermen gerekecek. alayim evde bulunsun diyebilecegin bir sey degil. ayrica green card'a nasil basvurulacagini ogrenmek icin duyuruya ihtiyac duyuyorsan yurtdisina cikmaman daha isabetli olur sanki.

birikmis 10-15 bin dolarin var mi? ingilizcen iyi mi? gittiginde amelelik disinda yapabilecegin gecerli bir isin var mi? bunlar yoksa cekilisi kazansan bile vize vermezler. verdiler diyelim, gittigine pisman olursun o zaman da.
  • der meister  (05.10.17 01:45:14)
@der meister

10 15 bin$ dan fazlasi var.
Ingilizcem 1-2 aylik kursla iyi bir seviyede olabilir. Anliyorum ama pek konusamiyorum. Meslegimde var. Cok rahatda yemeden icmeden yasayabilen bir insanim. Anakuzusu biriside degilim bu arada. Sokaklarda tek dolasmaya 2 3 yasinda basladik.Alayim evde kalsin dusuncesinde degilim. Sadece bascuru yardimi istiyorum.
  • Hayalperest Vişne  (05.10.17 01:50:48)
@ hayalperest vişne

mesleğiniz nedir
  • oscar  (05.10.17 01:58:08)
@oscar

Bende kalsin.Ozur dilerim.
  • Hayalperest Vişne  (05.10.17 02:02:20)
teknik bir meslek ise amerikada yapamıyorsunuz. yani inşaat mühendisiyseniz amerikada bunu yapamıyorsunuz. ya ds berbersiniz, gidip berberlşk yapamıyorsunuz.

  • oscar  (05.10.17 02:14:02)
@oscar neden?

  • black mamba  (05.10.17 02:20:32)
@oscar

Teknik degil ztn beninki. Heryerde kabul goren bi meslek. Tesekkurler ilgincmis.
  • Hayalperest Vişne  (05.10.17 02:22:19)
hocam her yerde kabul görmesi önemli değil. amerika da denklik farklı, türkiye de en iyi prof dr olun amerikada yapamıyorsunuz. turkiye re öğretmen olun amerikada yapamazsınız, emlakçı mısınıx yapamazsınız. ha pizza dağıtırsınız o olur

  • oscar  (05.10.17 04:24:27)
green card'da çekilişle vize alabilmek için bir şart yok. kapıcı da olsanız vizeyi alıp gidebilirsiniz böyle çok hikaye var.

green card adı üzerinde green card. turist vizesi değil. adamlar zaten sana oturma ve çalışma izni veriyor. paran olsa ne olur olmasa ne olur.
  • bohr atom modeli  (05.10.17 04:33:30 ~ 04:33:43)
ilk görüşmeye giderken para göstermeni istiyorlar, ha kredi çekersin eşden dostan toplarsın olur. lise mezunu kapıcıysan okey, çünkü lise mezuniyeti sınırı var

  • oscar  (05.10.17 04:46:01)
@oscar hangi mesleklerde böyle denklik sıkıntı olmuyor? mesela tıpta baya sıkıntı olabiliyor sanırım.

  • black mamba  (05.10.17 05:12:34)
neredeyse tüm mesleklerde var. burada boyacıysanız gidip boyacılık yapamazsınız. ha kaçak yaparsınız ama yasal olarak saatte 20 dolar kazanırken kaçak çalıştığınızdan 9 dolar kazanırsınız. emlakçılık için en az 1 yıl kursa gitmeniz ve yasalsrdsn sınava girersiniz. new york da berber oldunuz diyelim, miami ye gidip berberlik yapamazsınız tekrar o eyaletin denkliğini alırsınız federso devlet olduğundsn

  • oscar  (05.10.17 05:35:20)
denklik almak sıkıntı oluyor mu peki? mesela finans ve mühendislik alanlarında çalışan birçok türk var. bu insanlar hep denklik mi alıyor? bir de bir şirketin türkiye ofisinden geçenler falan oluyor. bunlarda sıkıntı olmaz sanırım değil mi?

  • black mamba  (05.10.17 06:07:45)
Git kardesim git burda yazılanlara takılma
youtu.be

  • steward  (05.10.17 13:38:03)