[]

Böyle Buyurdu Zerdüşt Okudunuz mu?

şimdi ben Pinhan Yayıncılıktan yeni çıkan ve Ahmet Cemal -mekanı cennet olsun- çevirisini okumaya çalıştım.

www.kitapyurdu.com&filter_name=i%C5%9Fte%20b%C3%B6yle%20dedi%20zerd%C3%BC%C5%9Ft

Yazı ve fontlar çok garip. Zaten şiirsel bir anlatım var ve dikkatimi dağıtıyordu tamamen bu durum. genelde hep iş bankası kültür yayınlarından alır, okurum yıllardır.

ve bu nedenle bıraktım iş bankasının ölüler evinden anılar'ı bir daha okumaya karar verdim.

sizler;

Okudunuz ise hangi yayınevi ve çevirmenden ?

 
varlık yayınlarının çıkardığını okumuştum, tavsiye ederim. iş bankası çevirisini de inceleme şansım olmuştu ve oldukça anlaşılırdı, sadece yer yer eserin lirik yapısında bozulmalar vardı ama bunu sanırım daha kolay anlaşılması için yapmış olabilirler.


  • theseachange  (04.10.17 22:38:58) 
iş bankası en iyisi bence


  • isimsiz uye  (04.10.17 23:21:00) 
çeviriyle alakalı değil senin sorunun, font hariç. kitap zaten ekmek gibi değil.


  • bugracaner  (04.10.17 23:51:19) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.