Bedelli askerlik

Selamlar,

Bedelli askerlik için bir sorum olacak..

"AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 07/08/2018 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ
YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR."

Hali hazırda gebze teknik'te yüksek yapıyorum.Derslere gitmiyorum, sınvalara girmiyorum ve bölümde minimum ders alıyorum, bu yüzden okulu bitirmeyeceğim. Şimdi şöyle bir durum söz konusu.. Tecilimin bitiş tarihinde yada hemen öncesinde kayıt dönemi henüz açılmadığı için yeni bir üniversiteye kayıt olamayacağım.

1. Kayıt olmak için ara dönemde başka bir üniversiteye geçeyim mi?
2. Ara dönemde kayıt olmazsam,8. ayın 7'sinden sonra, üniversite kayıt dönemi gelene kadar bakaya'ya düşer miyim? düşersem işten atılma ihtimalim yüksek..

düşmezsin muhtemelen kasımdaki celbe tabi olursun ama yine de sor kayıt yaptıracağın okula ne zaman ilişik kesmeliyim askerlik zart zurt die

  • kveldulv  (05.10.17 01:09:40)
Düşmeme durumu kesin değil sanırım. Kasımdan once celb çıkarırlar mi?

  • kozm  (05.10.17 16:23:56)
ben de geçmeyi düşünüyorum bu sebepten. meraktayım.

  • windowsguvenlikduvari  (05.10.17 16:29:18)
Konuyla alakalı bilgim yok ancak askerlik şubelerindeki memurlar genelde bilgili oluyor. Askerlik şubenizi arayıp, telefonda bilgi alabilirsiniz. Ne kadar tecil yaptırabilirsiniz, ne zaman askere alınırsınız size net bilgiler verirler.

Moralinizi bozmak gibi olmasın ama bedelli beklemeyin. Herkes ekonomik durumdan dem vurmuş ama 2014 şartları ile şu andaki şartlar çok farklı. Bence bu sene ve önümüzdeki sene bedelli çıkmaz.

.
  • kartallar yuksek ucar  (05.10.17 16:41:41)