bir zamanlar anadoluda

www.youtube.com

bu sahne neden çok övülür ? gerçekçi tamam ama başka nesi var mesela ?

bir de adam yemiyor mesela kıt kanaat geçinen fakir köylü o. masayı donatmış. misafirler hapır hupur yiyor yazık değil mi köylüye ? bir de bir kavanoz da bana ayırın diyor adam.

fırat tanış neden önemli o sahnede ?

Muhtar köye morg yapılmasını istiyor. Bu oldukça uçuk bir istek. Bu tür isteklerin gerçekleşmesi için savcıyla iyi geçinmek zorunda. Yoksa köye hizmet yapılmıyor. Klasik Anadolu şehirleri işte.

  • dissendium  (03.10.17 16:56:27)
klişe olacak ama çok gerçekçi bir sahne değil mi? baya oturuyorsun sofraya.

  • tute  (03.10.17 17:05:51)
dostum, düşünsene ortada bir cinayet var. ceset aranıyor, polisin savcının yanında bir katil.. bu adamların hiçbirşey umrunda değil sanki ama.. bu kadar acaip bir olay varken herkes kendi canının derdine düşmüş. birisi bal istiyor, diğeri kuzunun tadını seviyor. muhtar kendi derdine düşmüş.

hangi anadolu köyüne gitsen bu manzarayı yaşarsın ve dersin ki "aha bunu ben gördüm"...
  • jesues  (03.10.17 17:31:46)